YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Divan Oteli'nden Gezi Parkı açıklaması
Gezi Parkı’nda yaşanan olaylar sırasında sıkça gündeme gelen Divan Oteli tarafından yazılı açıklama yapıldı.
Divan Oteli'nden Gezi Parkı açıklaması
10 Temmuz 2013 / 21:34 Güncelleme: 10 Temmuz 2013 / 21:36

Divan Oteli basın müşavirliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, “31 Mayıs tarihinde Gezi Parkı’nda başlayan ve bugüne kadar devam eden süreçte Taksim’deki Divan İstanbul Oteli’mizin gösterdiği insani yaklaşımın maksadından çok uzak karalayıcı amaçlar ile bağdaştırıldığını üzülerek izlemekteyiz.

Otelimiz haksız suçlamalar ve ithamlara maruz bırakılarak adeta bu sürecin temel muhataplarından biri ilan edilmiştir. Özellikle son günlerde, bu asılsız iddialar gerçek dışı görüntü ve fotoğraflar eşliğinde kamuoyu ile paylaşılmıştır. Divan İstanbul’un odaları denilerek televizyonlara dağıtılan ‘molotof kokteyli’ görülen oda kayıtları Divan İstanbul’a ait olmayıp, tersinin kanıtlanması bu kadar kolay olan bilgilerin bile çarpıtıldığını görmek üzücü ve yıpratıcıdır. Keza, otelimizin önündeki otoparkta Gezi Parkı olayları öncesindeki günlerde hazırlık yapıldığı, otoparkın önceden hastane haline getirildiği, iki bin sedyenin hazırlandığı, kumanya dağıtıldığı, para dağıtıldığı ve bunun gibi söylemlerin tümü gerçek dışıdır. Bahsi geçen ve otelimizin önündeki otopark İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSPARK tarafından işletilmekte olup, olayların öncesi günlerdeki kamera kayıtları da kolaylıkla sağlanabilir.

İstanbul’un ilk otellerinden biri olarak bundan 60 yıl önce inşa edilen Divan İstanbul, kurulduğu günden beri Türk misafirperverliğinin en iyi örneklerini yaşatmakta, Koç Topluluğu’nun bir parçası olarak tüm insani, etik ve vicdani değerlere bağlılıkla faaliyetlerini yürütmektedir. Bu vesileyle, tüm gerçek dışı ithamlar karşısında hukuki haklarımızı sonuna kadar savunacağımızın bilinmesini isteriz” denildi.

 

İHA

namertsiniz
 // ismail kus
eger iddia ettiginiz sekilde ithamlar gercek disi ise,bu gercek disi haberleri yaygara yapanlar hakkinda -- mesela sayin melih gökcek--
dava acmazsaniz , namertsiniz , yalancisiniz , hainsiniz.
bu fakir milletin ödedigi vergilerden bu güne kadar kullandiginiz devlet tesviklerinin haddi hesabi yok.ki siz bunlarla büyüdünüz.
buna ragmen bu devlet,e , hainlerle isbirligi yaparak ihanet ediyorsunuz.
yeter ki ak parti hükümeti yikilsin,yikilsin da isterse sonra memleket batsin,hic önemli degil.
...
13 Temmuz 2013 Cumartesi 03:27
vay be
 // kuyubarak
ya siz bu milleti aptalmı zannediyorsunuz siz aziz nesinmi okuyorsunuz hani diyorya türk halkı hakkında yüzde ... aptaldır diye bukadar ucuz seviyesiz açıklama olurmu dünyanın gözü önünde olan olayları nasıl inkar edip saptırabiliyorsunuz yapılan işi insani diyorsunuz sizin insanlıktan anladığınız nedir biliyormusunuz yüzlerce insanı bir köpek öldü diye meydanlara toplayıpta öldürülen açlıktan ölen binlerce insan için kılınızı kıbırdatmadan umursamamanızdır sizin gerçek yüzünüzü herkes gördü....
11 Temmuz 2013 Perşembe 11:15
22:33
 // Oktay Damdagezer
İyi güzel de iki üç paragraflık bir açıklama yapmak icin
6 hafta mı beklenir;bu inandırıcılığı kaybolmuyor
mu!!!???...
10 Temmuz 2013 22:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler