YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri'ni Kılıçdaroğlu'na dinleten isim
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Dışişleri'ndeki dinlemelerden daha önce haberdar olduğu iddia edildi. Dinletmeyi yapan isim ise ABD'den çıktı.
Dışişleri'ni Kılıçdaroğlu'na dinleten isim
12 Nisan 2014 / 09:21 Güncelleme: 12 Nisan 2014 / 09:39

CHP Lideri Kemal Kılıçadroğlu'nun Suriye'ye karşı bir savaş çıkarılmak istendiğine yönelik söylemleri, ardından Dişleri'ndeki dinleme skandalının ortaya çıkması, Kılıçadroğlu'nun o ses kayıtlarını daha önceden dinleyip dinlemediği, dinlediyse kim ya da kimler tarafından nasıl kendisine ulaştırıldığı tartışmalarına neden oldu.

Akşam Gazetesi'nden Murat Kelkitlioğlu, o iddialara köşesinde yer verdi:

Kılıçdaroğlu'na kayıtları kim dinletti?

Tarih: 13 Mart.

Yer: Dışişleri Bakanlığı, Bakan Ahmet Davutoğlu'nun makam katı.

Konu: Suriye'deki tek Türk toprağı olan Süleyman Şah Türbesi'ne IŞİD tarafından yapılan saldırılar ve bununla ilgili alınacak önlemler.

Katılanlar: Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay İkinci Başkanı Org. Yaşar Güler ve Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu.

Toplantıda devletin bekası açısından çok önemli olan ve dışarı kesinlikle sızmaması gereken konular ele alınıyor. Kısacası 'çok gizli' bir toplantı. Kimsenin bilmemesi, duymaması şart.

Peki ne oluyor?

30 Mart seçimlerine 3 gün kala yani 27 Mart'ta bu çok gizli toplantıda konuşulanlar internete sızdırılıyor. Hatta daha da ileri gidiliyor, bu bilgiler dış güçlere servis ediliyor.

Bu arada, Dışişleri Bakanlığı'ndaki toplantıda konuşulanlara çok benzer açıklamalar, internete sızdırılmadan günlerce önce anamuhalefet partisi CHP'nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından birkaç kez televizyonlarda dile getiriliyor.

Doğal olarak, "Bu kayıt Kılıçdaroğlu'na daha önce dinletildi mi?" sorusunu gündeme taşıyor.

Bu soruya bugüne kadar net bir cevap alamadık.

Asıl konuya geçmeden önce yaşanan skandalı hatırlatmak istedim.

Benim bu konuyla ilgili içinde cevaplarının da yer aldığı başka sorularım da olacak.

Kılıçdaroğlu'na Pensilvanya kuryesi

Ali Rıza Doğan. New York'ta çok ünlü bir restoranın sahibi. Yılda 2 kez Türkiye'ye giriş yapıyor, sonra tekrar New York'a dönüyor.

Ali Rıza Doğan'ın Pensilvanya'dan çağrılıp, Dışişleri'nde yapılan toplantının ses kaydının kendisine verildiği, Doğan'ın da bu kaydı Türkiye'ye getirip Kılıçdaroğlu'na dinlettiği iddia ediliyor.

Araştırdım, Doğan 13 Mart'ta yapılan toplantı sonrası Türkiye'de. Türkiye'den çıkış tarihi ise 17 Mart.

Tarihlere baktığımda bu kadar tesadüf olamayacağını düşündüm.

Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu konuyla ilgili söyleyecekleri vardır herhalde?

23:35
 // Ahmet
Suç varsa müeyyideside olur. Devlete kafa tutanların kafaları hep uçmuştur tarihte......
12 Nisan 2014 23:35
kıliçtaroglu
 // Daima Hizmet Daima Millet
Size sesleniyorum Parelel ve yandaşları kendilerini sosyal demokrat sanan dangalaklar ne yaparsanız yapın olmuyor işte şamarı yeyip oturuyorsunuz.Gelelim kılıç tarın yumruklanmasına ne malum kendisi yaptırmadı seçim yenilgisini unutturmak için gündem değiştirmedi.zavallılar ya bunlar hele gülen kardinali çok zavallı çok yatacak yeriniz yok sizin yok öyle arkadan kahpe gibi vurmak.hesabını vereceksin beyni tükürükle beslenen hocaefendi......
12 Nisan 2014 Cumartesi 10:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler