YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri'nden Suudi Arabistan'daki silahlı saldırıya kınama
Dışişleri'nden Suudi Arabistan'daki silahlı saldırıya kınama
17 Ekim 2015 22:25
Dışişleri Bakanlığı Suudi Arabistan'da bir Hüseyniye'ye yapılan silahlı saldırıyı kınadı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Terörle mücadelede, dost ve kardeş Suudi Arabistan halkıyla dayanışmamızı ve Suudi Arabistan'ın huzur, güvenlik ve istikrarına desteğimizi yineliyoruz" denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Suudi Arabistan'ın doğusundaki El-Katif iline bağlı Seyhat kentinde 16 Ekim'de bir Hüseyniye'ye yönelik olarak düzenlenen terör saldırısını kınıyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Terörle mücadelede, dost ve kardeş Suudi Arabistan halkıyla dayanışmamızı ve Suudi Arabistan’ın huzur, güvenlik ve istikrarına desteğimizi yineliyoruz."

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Şii nüfusun yoğun olduğu Seyhat kentinde Şiilere ait bir Hüseyniye yakınında yoldan geçenlere kimliği belirsiz kişi tarafından rastgele ateş açılmış 1'i kadın 5 kişinin hayatını kaybederken, 9 kişi de yaralanmıştı.

Şiilerin Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin'in öldürüldüğü "Kerbela olayı"nı anma ve yas tutma merasimleri için inşa ettikleri binalara "Hüseyniye" adı veriliyor.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler