YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri'nden Rusya'ya uyarı: Bir an önce son verin!
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç Rus Büyükelçisi Andrey Karlov'u çağırarak sert açıklamalarda bulundu.
Dışişleri'nden Rusya'ya uyarı: Bir an önce son verin!
20 Kasım 2015 / 15:06 Güncelleme: 20 Kasım 2015 / 16:22

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Bakanlığa çağırılan Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi'ne, Bayırbucak bölgesindeki hava bombardımanının, ciddi sonuçlara yol açabileceğinin vurgulandığını, operasyona bir an önce son verilmesi isteğinin iletildiğini bildirdi. 

Bilgiç, bir soruya cevap olarak, Rus uçaklarının Suriye'nin kuzeybatısında Yayladağ Sınır Kapısı'na yakın mevkideki Türkmendağ civarındaki Türkmen köylerini ağır bombardımana tuttuğunu belirtti. 

Bu çerçevede Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu'nun talimatı üzerine Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un Bakanlığa çağrıldığını ifade eden Bilgiç, şunları kaydetti:

"Rus tarafının eylemlerinin terörle mücadele değil sivil Türkmen köylerini bombalamak olduğu ve bunun ciddi sonuçlara yol açabileceği vurgulanmıştır. Rusya'dan bu operasyona bir an önce son vermesini istediğimiz belirtilmiş, uyarılarımız ve talebimiz Rusya Federasyonu Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Devlet Başkanı Putin'in Ortadoğu Özel Temsilcisi Mihail Bogdanov nezdinde de yinelenmiştir."

 // T.C
Yorumunuz.her.kim.yüce.TÜRK.milletinin.üzerine.kalleşçe. hesap.peşinde.olanların.ALLAH.hepsinin.belasını.versin....
20 Kasım 2015 18:49
Cagri Kardesim
 // uykucu
Ellerine, aklina saglik, omrune bereket....
20 Kasım 2015 Cuma 17:31
Şahit 1
 // Çağrı
Kim bu, İslam alemini, yeryüzünde inim inim inleten şer ittifakın hükmedenleri.Ümmet olarak güçsüz ve çaresiziz,Ey yardım sözü veren yüceler,bizim yardıma ihtiyacımız çok acildir.Ve kim bu şahsımla ilgili etrafımda dizi dizi tuzaklar hazırlayıp,aşağılık tehditler de bulunan müfteriler.En aşağı insan karekterinin de altında, tamamen şeytani karakterliler kimler. ...
20 Kasım 2015 Cuma 15:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler