YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri'nden Obama'ya...
Dışişleri Bakanlığı ABD Başkanı Obama'nın 24 Nisan mesajına "Sorunlu ve esefle karşılıyoruz"dedi.
Dışişleri'nden Obama'ya...
24 Nisan 2011 / 12:49 Güncelleme: 24 Nisan 2011 / 14:05

Dışişleri Bakanlığı, ABD Başkanı Barack Obama'nın dün yayımladığı mesajla, "Türkler ile Ermeniler arasında ortak tarihlerinin acılı bölümüne ilişkin anlaşmazlıkta, Ermeni görüşlerini yansıtan bir yaklaşım ortaya koyduğunu" açıkladı.

Bakanlıktan bugün yapılan açıklamada, "Tarihi gerçekleri çarpıtan bu açıklamayı çok sorunlu buluyor ve esefle karşılıyoruz" denildi.

"İç siyaset kaygılarıyla yapılan bu tür açıklamalar, Türkler ve Ermenilerin adil hafızaya ulaşmalarını zorlaştırmaktan başka bir işe yaramamaktadır" denilen açıklamada, şöyle devam edildi: "Tartışmalı tarihi olayları seçici bir adalet duygusuyla yorumlayan tek yanlı açıklamalar gerçeğin anlaşılmasını engellemektedir."

Açıklamada, "ABD'den beklentimiz, Türkiye ile Ermenistan arasındaki normalleşme sürecini ve tarihi boyuta ilişkin çalışmaları zorlaştırması değil, kolaylaştırmasıdır. Tarihi acılar arasında taraf tutan bu tür açıklamalar, barışa ve halkların ortak geleceğine hizmet etmemektedir" ifadelerine yer verildi.

Dışişleri Bakanlığının açıklamasında, "Güncel siyasi çıkar hesaplarıyla tarihin yazımına yapılmaya çalışılan tüm müdahalelere rağmen, adil hafızaya ulaşma çabalarımızı ve Ermenistan ile ortak geleceğimizi bu zeminde inşa etme kararlılığımızı sürdüreceğiz" denildi.

AA

 

 

Soykırım Yalanı
 // Hakan Güçlütürk
Osmanlı soykırım yaptıysa kaçak Ermeniler'in ne işi var Türkiye'de?
Ermenistan tv kanalları Osmanlı'ya,Türkiye'ye kin kusuyorlar. Halkoylamasıyla Ermeni Patrikliği Türkiye'den atılsın.Kaçak Ermeniler
kovulsun.Akdamar Kilisesi ibadete kapatılsın.T.C'yi yönetenler AB'nin,
ABD'nin,Rusya'nın ve Haçlılar'ın köleliğini yapmasınlar.Şehitlerin üzerinizde hakkı var.Aklı kıt,beyni kör,Ermeniler'in soykırım yalanına Türkiye'den destek verenler Türkiye şe...
24 Nisan 2011 23:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler