YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri'nden 'Mandela' açıklaması
Dışişleri'nden 'Mandela' açıklaması
06 Aralık 2013 16:45
Dışişleri Bakanlığı'nca yapılan açıklamada, Mandela’nın acı kaybı nedeniyle dost Güney Afrika halkına en derin taziyelerimizi iletiyor, müteveffanın kederli ailesine sabır ve metanet diliyoruz" denildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin kurucu Devlet Başkanı Nelson Mandela’nın 5 Aralık 2013 tarihinde vefat ettiğinin derin bir üzüntüyle öğrenildiği belirtildi.

Açıklamada, "Evrensel insanlık değerlerinin ileri götürülmesinde büyük pay sahibi efsanevi lider ve devlet adamı Mandela’nın ırkçılıkla savaş, eşitlik, demokrasi ve adalet yolunda verdiği cesur ve onurlu mücadelesi, bu mücadelede uzlaşı arayışı ve affedicilikten de ödün vermemesi yüzyıllar boyu saygıyla hatırlanacak ve tüm dünyada gelecek nesillere ilham vermeye devam edecektir. Ülkesine olduğu kadar Afrika’ya ve tüm dünyaya unutulmayacak bir insanlık mirası bırakan önder Mandela’nın acı kaybı nedeniyle dost Güney Afrika halkına en derin taziyelerimizi iletiyor, müteveffanın kederli ailesine sabır ve metanet diliyoruz" denildi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler