YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri'nden kritik çağrı: "Türkiye'ye dönün!"
Dışişleri Bakanlığı, Lübnan'da kaçırılan Türk pilotların serbest bırakılmalarını sağlamaya yönelik çalışmaların yoğun şekilde sürdüğünü bildirdi ve Lübnan'daki Türk vatandaşlarına çağrıda bulundu.
Dışişleri'nden kritik çağrı: "Türkiye'ye dönün!"
09 Ağustos 2013 / 16:07 Güncelleme: 09 Ağustos 2013 / 16:17

Dışişleri Bakanlığı, Lübnan'da Kaçırılan pilotların serbest bırakılmalarının ve yurda dönüşlerinin sağlanması için çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü bildirirken "Diğer uçak mürettebatı halen Beyrut'ta Büyükelçiliğimizin gözetiminde ve emniyettedir. Mürettebat en kısa zamanda Türkiye'ye geri getirilecektir" açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada THY'nin İstanbul-Beyrut seferini yapan uçuş ekibinden Pilot Murat Akpınar ve Yardımcı Pilot Murat Ağca'nın bu sabah (9 Ağustos) Beyrut Havaalanından kalacakları otele doğru giderken silahlı kişiler tarafından kaçırıldıklarının öğrenildiği anımsatıldı. Konuyla ilgili olarak derhal Lübnan Hükümeti ve güvenlik makamları nezdinde gerekli girişimlerin yapıldığı ve vatandaşların salimen serbest bırakılmaları için her ne gerekiyorsa ivedilikle yapılmasının talep edildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bakanımız da Lübnan Başbakanı Mikati ve Lübnan Meclis Başkanı Berri ile telefonla görüşerek beklentimizi en üst düzeyde vurgulamıştır. Diğer uçak mürettebatı halen Beyrut'ta Büyükelçiliğimizin gözetiminde ve emniyettedir. Mürettebat en kısa zamanda Türkiye'ye geri getirilecektir. Bakanlığımız ve Büyükelçiliğimiz, Lübnan makamlarıyla işbirliği içinde, kaçırılan pilotumuzun ve yardımcısının serbest bırakılmalarını ve yurda dönüşlerini sağlamaya yönelik çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmektedir."

Lübnan'da bulunan Türk vatandaşlara çağrı

Dışişleri Bakanlığı, Lübnan'da iki Türk pilotun kaçırılmasının ardından bu ülkeye yapılacak seyahatlere yönelik yaptığı duyuruda, "Vatandaşlarımızın, mevcut durum ışığında, hayati zaruret arzeden bir gerekçe olmadıkça, Lübnan'a seyahat etmekten kaçınmaları uygun olacaktır" ifadesini kullandı.

Dışişleri Bakanlığı'nın yaptığı seyahat duyurusunda, Lübnan'da bugün iki THY pilotunun kaçırılmış olmaları da dikkate alınarak, bu ülkeye seyahat eden ve Lübnan'da yaşamakta olan Türk vatandaşlarının güvenliklerini sağlamaya yönelik her türlü önlemin Lübnan hükümetince alınmasının beklendiği belirtildi.

"Bununla birlikte, vatandaşlarımızın, mevcut durum ışığında, hayati zaruret arzeden bir gerekçe olmadıkça, Lübnan'a seyahat etmekten kaçınmaları uygun olacaktır" denilen duyuruda, şu ifadelere yer verildi:

"Halen Lübnan'da bulunan vatandaşlarımızın ise dönebiliyorlarsa Türkiye'ye dönmeleri, kalması gerekenlerin ise şahsi güvenlikleri açısından her türlü tedbiri almaları ve müteyakkız bulunmaları önerilmektedir. Vatandaşlarımızın, Bakanlığımız ve Beyrut Büyükelçiliğimizce yapılabilecek uyarı ve duyuruları sürekli takip etmeleri tavsiye edilmektedir."

Şeytan kurmuştur...
 // ibrahim çelikoğlu
İsrail'in Mısır'ı bombalamasının arkasında bir şeytanlık yatabilir.Lübnan'a gönderme olursa uçaklar duşurulür.ABD'nin düşürdüğü uçakları gene ABD'ye buldurur ve çıkarttırırız......
10 Ağustos 2013 Cumartesi 11:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler