YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri'nden İsrail'e uyarı
Dışişleri'nden İsrail'e uyarı
12 Ekim 2009 13:07
Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e sert uyarı... Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi;

Dışişleri Bakanlığı, İsrail ile süren tatbikat kriziyle ilgili sert bir açıklama yaptı. Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada İsrail açıklamalarından ötürü "aklıselime" davet edildi. İşte Dışişleri Bakanlığı'nın açıklaması:

"2001 yılından bu yana düzenli olarak yapılan Anadolu Kartalı Tatbikatı, Türk Hava Kuvvetlerinin planladığı senaryo kapsamında icra edilen uluslararası katılımlara da açık bir Türk tatbikatı olup, yılın değişik dönemlerine yayılarak safhalar halinde gerçekleştirilmektedir.

İlk iki safhası başarıyla gerçekleştirilen tatbikatın bu yıl 12-23 Ekim 2009 tarihlerinde yapılması planlanan üçüncü safhasının uluslararası bölümü diğer katılımcı ülkelerle bilistişare ertelenmiştir. Ancak, tatbikat milli bir faaliyet olarak icra edilmektedir. Keyfiyet esasen Genelkurmay Başkanlığımızın internet sitesinden de kamuoyuna duyurulmuştur.

Dolayısıyla, tatbikatın uluslararası bölümünün ertelenmesinden siyasi bir anlam ve sonuç çıkartılması doğru değildir.

Bu çerçevede, İsrailli yetkililere atfen basında yer alan değerlendirme ve yorumların kabulü de mümkün değildir. İsrailli yetkilileri açıklama ve tutumlarında aklıselime davet ediyoruz"
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler