YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri'nden ilk değerlendirme...
Dışişleri'nden ilk değerlendirme...
Dışişleri'nden ilk değerlendirme...
17 Ağustos 2011 / 13:13 Güncelleme: 17 Ağustos 2011 / 13:45

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Hakkari-Çukurca karayolunda askerlere yönelik düzenlenen hain saldırıyla ilgili olarak, ''Bu tür saldırılar bizim kardeşlik kültürümüzü zedelemeyeceği gibi, Türkiye'nin gücünü de zaafa uğratamaz. Türkiye, her zaman terörle ve ülke bütünlüğünü bozmaya yönelik tüm çabalarla mücadele etmeye hem kararlıdır, hem de muktedirdir'' dedi.

Davutoğlu, Conrad Oteli'nde yaklaşık bir saat süren ikili görüşmenin ardından Ürdün Dışişleri Bakanı Nasır Cude ile ortak basın toplantısı yaptı.

İslam İşbirliği Teşkilatının (İİT) Somali toplantısına ev sahipliği yaptıklarını, bu vesileyle Türkiye'yi ziyaret eden Ürdün Dışişleri Bakanı Cude ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade eden Davutoğlu, Hakkari-Çukurca karayolunda şehit edilen askerler için Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi.

Davutoğlu, ''Bu tür saldırılar bizim kardeşlik kültürümüzü zedelemeyeceği gibi, Türkiye'nin gücünü de zaafa uğratamaz. Türkiye, her zaman terörle ve ülke bütünlüğünü bozmaya yönelik tüm çabalarla mücadele etmeye hem kararlıdır, hem de muktedirdir'' dedi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler