YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri'nden general açıklaması
Dışişleri'nden general açıklaması
06 Ağustos 2012 15:44
Suriye'nin Halep kentinde Türk Silahlı Kuvvetleri'ne mensup bir Türk generalin yakalandığı iddiasına ilişkin, Dışişleri Bakanlığı açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, Suriye'nin Halep kentinde Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) mensup bir Türk generalin yakalandığına dair haberlerin hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ''Suriye'nin Halep kentinde Türk Silahlı Kuvvetleri'ne mensup bir Türk generalinin yakalandığına dair haberler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır'' ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Diğer taraftan, söz konusu asılsız iddia bağlamında bahse konu Türk generalinin Şam civarında kaçırıldığı anlaşılan 48 İran vatandaşı hacı ile takas edileceği iddiasının da keza gerçeklerle ilgisi bulunmamaktadır. İran Dışişleri Bakanı Salihi Sayın Bakanımızı dün telefonla arayarak, 48 İranlı hacının serbest kalması için ülkemizin yardımını rica etmiştir. Sayın Bakanımız, Sayın Salihi'ye geçmişte de olduğu üzere konuya insani bir açıdan yaklaştığımızı ve bu yönde çaba harcanacağını belirtmiştir.'' AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler