YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri'nden çok sert rehine açıklaması
Dışişleri Bakanlığı, Irak'ta IŞİD tarafından alıkonulan Türklerin, cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde kullanılacağı iddialarına çok sert yanıt verdi
Dışişleri'nden çok sert rehine açıklaması
02 Temmuz 2014 / 20:15 Güncelleme: 02 Temmuz 2014 / 20:16

Dışişleri Bakanlığı, Musul'da alıkonulan konsolosluk çalışanları ve şoförlerin cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyasında kullanılacağı iddialarına çok sert sert yanıt verdi.

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

Çirkin ithamlar

Musul’da alıkonulan vatandaşlarımızın serbest bırakılmalarının cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında kullanılacağı yönünde bugün (2 Temmuz) bazı basın yayın organlarında yayınlandığı görülen haberler hiçbir mesnede dayanmayan çirkin ithamlardır.

24 Saat çalışıyoruz

Musul Başkonsolosluğumuz personeli dâhil Irak’ta alıkonulan tüm vatandaşlarımızın sağ salim ülkemize dönmelerini teminen ilgili tüm kuruluşlarımızın eşgüdümünde yirmi dört saat, titizlikle büyük gayret gösterilmektedir.

Esefle karşılıyoruz

Hükümetimizin bu konulardaki tavrı nettir. Hiçbir husus vatandaşlarımızın can güvenliğinden daha önemli değildir. Devletimizce bundan önceki olaylarda harcanan yoğun ve etkin çabalar kamuoyumuzca da yakından bilinmektedir.

Milli menfaatlerimizi ilgilendiren ve alıkonulan vatandaşlarımızın aileleri bakımından da çok özel bir hassasiyet arzeden böyle bir durumun asılsız iddialara konu edilmesi esefle karşılanmaktadır."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler