YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri'nden BBC'ye sert tepki
Türkiye, İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin PKK terör örgütü hakkındaki yayınlarını kınadı.
Dışişleri'nden BBC'ye sert tepki
21 Ağustos 2015 / 10:20 Güncelleme: 21 Ağustos 2015 / 15:13

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, söz konusu yayının kabul edilemez olduğu belirtilerek, "Başta AB ülkeleri olmak üzere birçok ülkenin terörist olarak adlandırdığı bir örgüt hakkında bu şekilde yayın yapılmasını terörizme açık bir destektir'' denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Birleşik Krallık yayın kuruluşu BBC'nin 20 Ağustos 2015 tarihli yayınında PKK terör örgütünün yazılı ve görsel propagandasına yer verdiği görülmüştür. Başta AB ülkeleri olmak üzere birçok ülkenin terörist olarak adlandırdığı bir örgüt hakkında bu şekilde yayın yapılması terörizme açık bir destektir. İngiltere dahil olmak üzere AB ülkeleri tarafından terörist niteliği tespit ve teslim edilmiş olan bu yasa dışı örgütü, bir başka terör örgütü ile mücadele eden masum bir örgütmüş gibi göstermeye çalışan ve PKK'ya katılımı teşvik eden buyayın hiçbir şekilde kabul edilemez. 

Yayın bu alandaki BM ve Avrupa Konseyi kararlarını da ihlal etmektedir. Terörizmi teşvik etmek ve övmek suçtur. PKK terör örgütü, sadece son bir ay zarfında 64 insanı katletmiş, 350 kişiyi yaralamış, 16 kişiyi kaçırmış, demir yolları ve barajlara sabotaj yapmış, ulaşım altyapılarına ve araçlara saldırmıştır. Terör örgütleri, terörizm konusunda sergilenen bu sorumsuz ve ikiyüzlü yaklaşım ve destekten beslenmektedir. Söz konusu yayın bunun somut bir göstergesi ve kanıtıdır."

BBC'nin geçen günlerde Kuzey İrlanda'da bir polis karakoluna bombalı saldırıda bulunan IRA hakkında izlediği yayın politikasını PKK terör örgütü için de uygulamasının beklendiğini vurgulanan açıklamada, bu tür yayınlar terör örgütlerinin mağdurlarının haklarının da vahim bir ihlali olduğuna işaret edildi.

rs2-110.jpg

İslamın baş düşmanı
 // Boğaçhan
"İngiliz Casusunun İtirafları" (internette PDF olarak mevcut) adlı kitapta, Allah dostlarından ve Necip Fazıl'ın mürşidi Abdülhakim Arvasi Hz. (rahmetullahi aleyh) buyuruyor ki: "İslâmın en büyük düşmanı İngilizlerdir." Gerçekten de son birkaç yüzyıldır İslama yapılan en büyük cinayetlerin ve hıyanetlerin arkasında yahudilerle birlikte hep alçak İngilizlerin olduğunu görüyoruz. Dışarıdan görünen ve suçlanan hep ABD'dir ama çoğu zaman arka tarafta sinsi İngilizler vardır....
21 Ağustos 2015 Cuma 15:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler