YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri: Şiddetle kınıyoruz
Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Batı Şeria'da 300 den faza yeni yerleşim birimi için ihale açmasını sert sözlerle eleştirdi.
Dışişleri: Şiddetle kınıyoruz
25 Temmuz 2011 / 17:12 Güncelleme: 25 Temmuz 2011 / 17:16

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Batı Şeria'da 300'den fazla yeni yerleşim birimi için ihale açmış olmasını şiddetle kınadı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "İsrail'in işgal ettiği topraklar üzerinde yürüttüğü yasa dışı faaliyetlerin hiçbir şekilde kabul edilemeyeceği" belirtilerek, "Bu karar, İsrail'in barış sürecinin ilerletilmesi konusundaki samimiyetine ilişkin şüpheleri daha da derinleştirmektedir" denildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bu vesileyle İsrail'i uluslararası hukuku hiçe sayarak attığı bu tür yasa dışı adımları tanımadığımızı bir kez daha vurguluyoruz." AA

Çelişki...
 // ibrahim çelikoğlu
Dün Suriye sınırlarındaki mayinlerin temizlenmesi karşılığı İsrail'e kırk dokuz seneliğine kiralanıyordu.İsrail sınırda konutlamıyacakmıdı?Orada konut inşaatı yapmıyacakmıydı?İçine girmiş İsrail'e bugünkü gibi sesini yükseltebilecekmiydin?Bu ara gafleti unutup gitmeyelim.Belanın ne kadar yakınlarımızda dolaştığınıda görelim,unutmayalım......
25 Temmuz 2011 18:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler