YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri o iddiayı yalanladı
Dışişleri o iddiayı yalanladı
23 Nisan 2015 00:04
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Bosna-Hersek entitelerinden Republika Srpska Başkanı Milorad Dodik'i Erivan'a götürecek uçağın Türk hava sahasını kullanmasına izin verilmediği yönündeki iddiaları yalanladı.

Bilgiç, konuya ilişkin bir soruya verdiği cevapta, "Bosna-Hersek entitelerinden Republika Srpska Başkanı Milorad Dodik'i Erivan'a götürecek bir uçağa Türk hava sahasını kullanma izni verilmediği yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır" ifadelerini kullandı.

"Sayın Dodik'i taşıyan uçak için diplomatik kanaldan bir talepte bulunulmamıştır. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne de bir başvuru olmamıştır" ifadesini kullanan Bilgiç, şunları kaydetti:

"Bulgaristan'dan Erivan'a gitmek için izin isteyen bir özel uçağın pilotuna gerekli izin hava kontrol birimlerimizce zamanında verilmiştir. Ancak bu uçağın, izin almış olmasına rağmen hava sahamızı kullanmadığı anlaşılmaktadır. Bu konuda herhangi bir engelleme söz konusu olmayıp, talep edilmesi halinde Sayın Dodik'in Erivan'a intikali için gerekli üst uçuş izni doğal olarak verilecektir."

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler