YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dısişleri Bakanlığı'ndan rehine açıklaması
Dısişleri Bakanlığı'ndan Irak'ta kaçırılan Musul Başkonsolosluğu personeli ile ilgili açıklama yaptı.
Dısişleri Bakanlığı'ndan rehine açıklaması
09 Temmuz 2014 / 16:53 Güncelleme: 09 Temmuz 2014 / 16:58

Dısişleri Bakanlığı'nda oluşturulan Irak Kriz Masası, Irak'ta alıkonulan Musul Başkonsolosluğu personelinin ülkeye sağ salim dönmesi amacıyla gerekli çalışmaların hassasiyetle sürdürüldüğünü açıkladı.

Irak Kriz Masasından yapılan açıklamada, 7 Temmuz 2014 tarihinde yapılan açıklamanın geçerliliğini sürdürdüğü kaydedilerek "Çatışmalardan etkilenen Türkmen soydaşlarımıza ve diğer Iraklı kardeşlerimize yönelik insani yardım faaliyetlerimize devam edilmektedir" denildi.

Telafer ilçesindeki yerlerinden edilmiş kişilere ulaştırılmak üzere, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda hazırlanan gıda, giysi ve battaniye gibi muhtelif yardım malzemelerinden oluşan 7 Tır'lık malzemenin bugün (9 Temmuz) bölgeye sevk edilmesinin planlanlandığı belirtilerek " 4 TIR'lık insani yardım malzemesi ise daha sonra bölgeye gönderilmek üzere Şırnak'ta depolanacaktır. Öte yandan, AFAD tarafından Habur sınır kapısı sıfır noktasında insani yardımların ulaştırılacağı bir depo 8 Temmuz tarihinde faaliyete geçmiştir" ifadesi kullanıldı.

Irak'ta alıkonulan Musul Başkonsolosluğu personelinin ülkeye sağ salim dönmesi amacıyla gerekli çalışmaların hassasiyetle sürdürüldüğü kaydedilerek Kriz Merkezi'ne ulaşan bilgi ve destek taleplerinin, eldeki güncel bilgiler ışığında ilgili birimlerce süratle cevaplandırıldığı kaydedildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler