YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri Bakanlığı'ndan o konsoloslara uyarı!
Dışişleri Bakanlığı, gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandığı MİT TIR'ları davasını izleyen konsoloslarla ilgili rahatsızlığını ülkelere iletti.
Dışişleri Bakanlığı'ndan o konsoloslara uyarı!
28 Mart 2016 / 14:58 Güncelleme: 28 Mart 2016 / 16:21

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Can Dündar ve Erdem Gül hakkında İstanbul'da devam eden davanın 25 Mart'taki duruşmasını izlemeye giden bazı diplomatik ve konsüler misyon mensuplarınca, bağımsız yargı sürecine müdahale anlamına gelebilecek ve tarafsızlık ilkesine uygun düşmeyecek şekilde sosyal medyada paylaşımlarda bulunulmasından duyulan rahatsızlık ilgili ülke temsilciliklerine iletildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün yaptığı açıklamada, Can Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandığı davanın duruşmasına değinerek, "Dün malum bir gazetecinin mahkemesi vardı. Bu yargılamaya katılanların durumu çok önemli. İstanbul'daki konsoloslar mahkemeye geliyor. Siz kimsiniz ya, sizin ne işiniz var orada  Yani diplomasinin de bir edebi var, adabı var. Burası senin ülken değil, Türkiye.

Sen konsolosluk binası veya konsolosluk sınırları içerisinde hareket edebilirsin, diğerleri izne tabidir. Bunlar kalkıp bu ülkenin içerisinde bir gövde gösterisini yapabilecek kadar haddi tecavüz edebiliyorlar." ifadelerini kullanmıştı.

 

AA

 // Ömer
dikkat ederseniz satılık çakallar vatan hainliği ile ifade özgürlüğünü birbirinden ayırt edemeyecek kadar hem cahil hemde hainleri savunacak kadar alçalabiliyorlar. Yani Erdoğan'ın tutuklanması ile jan dundarın casusluktan dolayı tutuklanmasını aynı görme ahlaksızlığını yapmakta sorun görmüyorlar.bu nasıl bir satılmışlık ve .... ?...
28 Mart 2016 19:38
usulüne uygun defedilsinler
 // ANGARALI
MÜMKÜNSE HATTA USULSÜZ Bİ ŞEKİLDE YAKAPAÇA KOVULMALILAR....
28 Mart 2016 Pazartesi 17:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler