YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri Bakanlığı'ndan kınama
Dışişleri Bakanlığı'ndan kınama
18 Şubat 2013 10:25
Dışişleri Bakanlığı, Irak’ın başkenti Bağdat’ın muhtelif bölgelerinde dün onlarca kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıların şiddetle kınandığını bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Irak’ın başkenti Bağdat’ın muhtelif bölgelerinde dün meydana gelen bombalı saldırılarda onlarca kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi.

Önceki gün de Telafer kentinde meydana gelen intihar saldırısında Genel İstihbarat Okulu Başkanı ve korumalarının hayatını kaybettiği ifade edilen açıklamada, “Söz konusu menfur terörist saldırıların şiddetle kınıyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Ülkemiz dost ve komşu Irak’ta şiddet eylemlerinde özellikle son haftalarda yaşanan artıştan büyük endişe duymaktadır. Bu vesileyle başta Irak Hükümeti olmak üzere tüm Iraklı liderlere, ülkedeki siyasi gerilimi ortadan kaldıracak adımları süratle atmaları, mevcut siyasi sorunları demokratik ve anayasal çerçevede çözüme kavuşturmaları için daha fazla çaba harcamaları çağrımızı yineliyoruz” denildi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler