YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail açıklaması
Dışişleri Bakanlığı İsrail'in BM okuluna gerçekleştirdiği son saldırı kınayan sert bir bildiri yayınladı. Yapılan açıklamada uluslararası toplum, İsrail'in emsali görülmemiş saldırılarından dolayı hesap vermesi için gerekli adımları atmaya çağrıldı.
Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail açıklaması
04 Ağustos 2014 / 10:32 Güncelleme: 04 Ağustos 2014 / 10:59

İsrail'in Gazze'de yaptığı son katliamların üzerine Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yayımladı. Dışişleri Bakanlığı sitesinde yer alan açıklamada 'İsrail'in Gazze'de bir BM okulunu hedef alan ve en az 10 Filistinli sivilin ölümüne yol açan saldırısını şiddetle kınıyoruz. BM Genel Sekreterinin, saldırının bir suç fiili teşkil ettiğine dair görüşünü tümüyle paylaşıyoruz' denildi.

İsrail hesap vermelidir

Uluslararası toplumun İsrail'in hesap vermesi için gerekli adımların atılması istenen açıklamada "Masum Filistinli sivillerin tek sığınağı olan BM okuluna yapılan saldırı maalesef bir ilk değildir.

Gazze'deki BM yerleşkelerinin koordinatlarının İsrail makamlarına önceden bildirilmiş olmasına rağmen okulun hedef alınmış olması ayrıca korkutucudur.

İsrail, BM binalarına yönelik bu ve daha önceki saldırılarıyla uluslararası hukuka ve insan haklarına ilişkin tüm kural ve teamülleri ayaklar altına almaktadır. Uluslararası toplum, İsrail'in emsali görülmemiş saldırılarından dolayı hesap vermesi için gerekli adımları atmalıdır" ifadeleri kullanıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler