YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri Bakanlığı Medine saldırılarını kınadı
Dışişleri Bakanlığı Medine saldırılarını kınadı
05 Temmuz 2016 01:25
Türkiye, Suudi Arabistan'da düzenlenen terör saldırılarını şiddetle kınadı.

Türkiye, Suudi Arabistan'da Cidde, Katif ve Medine'de Mescid-i Nebevi yakınlarında düzenlenen terör saldırılarını şiddetle kınadı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Suudi Arabistan’ın Cidde ve Katif kentleri ile Müslümanlar için en kutsal mekanlardan biri olan Medine'deki Mescid-i Nebevi yakınlarında bugün meydana gelen ve ölümlere neden olan bombalı terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Kutsal Ramazan ayında gerçekleştirilen bu menfur saldırıda hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, Suudi Arabistan halkına sabır ve başsağlığı diliyoruz." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, Türkiye'nin dost ve kardeş Suudi Arabistan ile terörle mücadele başta olmak üzere, her alanda dayanışmasını ve yakın iş birliğini sürdüreceği kaydedildi.

Suudi Arabistan'ın kutsal kenti Medine'de, Mescid-i Nebevi yakınında güvenlik güçlerine yönelik dün akşam düzenlenen bombalı saldırıda ölü ve yaralıların olduğu bildirilmişti.

ABD'nin Cidde Başkonsolosluğu yakınlarında ise intihar saldırısı düzenlenmiş, saldırıda 2 polis yaralanmıştı.

Alınacak tedbirler
 // Rasim DUMAN
Bu hâdiseler karşısında TÜRKİYE'nin de, SUUDİ ARABİSTAN'ın da korkup/tırsıp geri çekileceklerini - Şer Cephesi dâhil - hiç kimse beklemiyor, böyle bir ihtimâl yok. Binâenaleyh, TÜRKİYE'nin, Psikolojik Harp/Harekât ve terörle mücâdele tecrübesini sür'atle SUUDİ ARABİSTAN'a aktarması ve bu mevzularda "kapsamlı" bir işbirliğine girmesi "aklın yolu"dur ve zâten öyle de yapılacağına inanıyorum....
05 Temmuz 2016 Salı 07:51
Şer Cephesi harekete geçti
 // Rasim DUMAN
Kral Selman'ın idâreyi ele almasıyla birlikte hızla gelişen ve "derinleşen" TÜRKİYE-SUUDİ ARABİSTAN ilişkilerinin, İNGİLTERE-ABD-İSRAİL " Şer Cephesi"nin hiç hoşuna gitmeyeceğini ve hem Kral Selman'ı, hem de ülkesini hedef tahtasına koyacaklarını zâten tahmin ediyorduk. Şu hâdiseler, "Şer Cephesi"nin orada artık "altyapıyı" tesis ettiğini ve "icrâ" safhasına geçtiklerini isbât ediyor....
05 Temmuz 2016 Salı 07:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler