YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri Bakanlığı açıkladı: Türkiye IŞİD'i vurdu
Dışişleri Bakanlığı ABD ile terör örgütü IŞİD'e karşı ortak operasyonun dün akşam başladığını açıkladı. Türk savaş uçakları Halep'in kuzeyindeki 7 IŞİD mevziini vurdu.
Dışişleri Bakanlığı açıkladı: Türkiye IŞİD'i vurdu
29 Ağustos 2015 / 15:38 Güncelleme: 29 Ağustos 2015 / 17:39

Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasında Türk ve ABD uçaklarının IŞİD'in Suriye'deki hedeflerini vurduğu belirtildi.

Türk savaş uçaklarının Halep'in güneyindeki 7 IŞİD mevziini vurduğu açıklandı. 

Dışişleri Bakanlığı'nın internet sayfasında Türkiye ve ABD'nin ortak IŞİD operasyonuyla ilgili şu bilgi paylaşıldı: 

"Türkiye ve ABD arasında DEAŞ’la mücadele konusundaki mevcut işbirliğinin daha da derinleştirilmesi yönünde alınan kararlar hakkında kamuoyuna ‎bilgi sunulmuştu.

Türk Hava Kuvvetleri'nin Uluslararası Koalisyon’un DEAŞ’a karşı yürütülen Özgün Kararlılık Harekatı çerçevesinde devam eden hava operasyonlarına katılımına ilişkin teknik nitelikteki belge de ABD ile 24 Ağustos 2015 tarihinde imzalanmıştı.

Savaş uçaklarımız, bu çerçevede, Koalisyon'a ait savaş uçaklarıyla birlikte, Suriye’de belirlenen ülkemiz güvenliğine de tehdit oluşturan DEAŞ hedeflerine karşı dün akşamdan itibaren ortak hava harekatı gerçekleştirmeye başlamıştır.

Terör örgütleriyle mücadele, Türkiye bakımından öncelikli bir ulusal güvenlik konusudur. Bu mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.

Türkiye, 2013 yılından bu yana terör örgütleri listesine aldığı DEAŞ'tan kaynaklanan terör tehdidinin bertaraf edilmesine yönelik çabalara aktif desteğini ulusal düzeyde ve Uluslararası Koalisyon bünyesinde kararlılıkla sürdürecektir."

1
 // 1
İşte bende onu diyorum 3üde terörist diğerine katil İsrailin avukatlığını yapıyorki zaten vahim olmaz demedim daha etkili olur dedim... ABDnin amacı sadece isidi vurmak bu belli bişi isidde kobaniye girdiğinde en çok korkanlar PKK'lılar oldu ABD'de aynı şekilde bu korkuyu yansıttı .zaten abd buraya pkkyi mi vurmaya gelmişti demi niye sadece İŞİD e kalkıyor uçaklar? ??...
29 Ağustos 2015 22:35
 // mustafa
Sayın 1,Terörist e karşı terörist ıle anlaşmak hep vahim sonuçlar doğurur. Hem pkk ile deaş aynı patronun memurları.......
29 Ağustos 2015 20:31
1
 // 1
Bence abd yerine işidle anlasilsaydi pkk için daha etkili olurdu......
29 Ağustos 2015 16:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler