YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri Bakanı Ali Babacan “özür diliyoruz”u eleştirdi
Dışişleri Bakanı Ali Babacan “özür diliyoruz”u eleştirdi
Dışişleri Bakanı Ali Babacan “özür diliyoruz”u eleştirdi
19 Aralık 2008 / 13:38 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Ermeniler'den özür konusuyla ilgili " Bu tartışmaların Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin son derece kırılgan olduğu şu dönemde yapılması Türk-Ermeni diyalog sürecine zarar verebilir" şeklinde konuştu.


AB ile müzakereler çerçevesinde 8 faslı açmış olan Türkiye, bugün Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın da Brüksel'e gelmesiyle 2 fasıl daha açacak.


Ali Babacan, sermayenin serbest dolaşımı ile bilgi toplumu ve medya fasıllarının açılışı öncesinde gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.


"EN HASSAS BİZİZ"


Ermenistan-Türkiye ilişkilerine de değinen Babacan, özür konusuyla ilgili ise "Biz Türkiye olarak, kendimiz ve tarihimizle barışığız. Biz 2005 yılında bir tarih kuruluşunun kurulmasını istedik ve bu komisyonun kurulması için çabalarımıza halen devam ediyoruz. Büyükelçilerimizin bu konuda hassasiyetini çok iyi anlıyoruz. Bizim bakanlığımız bu konuda sayısız şehit vermiş bir bakanlıktır. Bu sebeple bu konuda en hassas biziz. Bu tartışmaların Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin son derece kırılgan olduğu şu dönemde yapılması Türk-Ermeni diyalog sürecine zarar verebilir" şeklinde konuştu. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler