YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dış basında Erdoğan depremi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık içeren sözleri dünya basınında çarpıtılarak "Erdoğan kadın erkek eşitliğine karşı çıkıyor" şeklinde yer aldı ve algı operasyonu yapılmaya çalışıldı.
Dış basında Erdoğan depremi
25 Kasım 2014 / 10:52 Güncelleme: 25 Kasım 2014 / 10:52

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın I. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi'nde yaptığı konuşmada kadınla erkeği eşit konuma getirmenin fıtrata aykırı olduğu açıklaması dünya basınında da geniş yer buldu.

BBC: Erdoğan: Kadın ve Erkek eşit değildir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınların erkeklerle eşit konuma getirilemeyeceğini söyleyerek, feministleri anneliği reddetmekle suçladı. Erdoğan, İstanbul'da yaptığı konuşmada "Kadınlar erkeklerle eşit olamaz. Bu doğaya aykırı" dedi, feministleri de İslam'daki anneliğin önemini kavrayamadıklarını savundu. Erdoğan bir süre önce de kadınlara üç çocuk sahibi olma çağrısı yapmış ve sezaryen ile doğum ve kürtaja karşı olduğunu açıklamıştı.

WASHINTON POST: Türk Cumhurbaşkanı kadın ve erkeğin eşit olmadığını söyledi

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da yaptığı konuşmada "Kadınları ve erkekleri eşit duruma getiremezsiniz, bu doğaya aykırıdır, kadın ve erkeğin doğaları farklıdır. Bu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta Amerika'yı Müslüman keşifçilerin keşfettiği açıklamasının ardından gelen son kışkırtıcı açıklamaydı" dedi.

GUARDIAN: Erdoğan: Kadın ve Erkek eşit değildir

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınların erkeklerle eşit olmadığını söylediği konuşmasında feministleri de anneliği reddetmekle suçladı.
Dindar Müslüman Cumhurbaşkanı, biyolojik farklılıkların kadın ve erkeğin aynı fonksiyonları yerine getirmesini engelleyeceğini belirterek kadınların kırılgan doğasının her iş için uygun olmadığını ifade etti.

INDEPENDENT: Erdoğan: Kadın ve erkek eşitliği doğaya aykırıdır

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınlar ve erkekler arasındaki eşitliğin doğaya aykırı olduğunu söyledi. Erdoğan, "Kadınlar ve erkekleri eşit değerlendiremezsiniz, bu doğaya aykırıdır. Hamile bir kadını bir erkeğin çalışması koşullarında değerlendiremezsiniz. Çocuğunu emziren bir kadın bir erkekle eşit tutamazsınız" diye konuştu.

Erdoğan ne demişti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KADEM I. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi'nde şöyle konuşmuştu:

"Kadın ile erkeği eşit tutamazsınız. O fıtrata terstir. Çünkü fıtratları farklıdır. Tabiatları, bünyeleri farklıdır. Örneğin; iş hayatında hamile bir kadını erkek ile aynı şartlara tabi tutamazsınız. Bir anneyi, örneğin çocuğu emzirmek zorunda olan bir anneyi bu tür yükümlülükleri olmayan bir erkek ile eşit konuma getiremezsiniz. Kadınları, erkeklerin yaptığı her işte çalıştıramazsınız, komünist rejimlerde geçmişte olduğu gibi. Eline ver kazmayı küreği, çalışsın. Olmaz böyle bir şey. Onun narin yapısına ters düşer."

18:19
 // v.s.
12 yildir sayin cumhurbaskanimiz bu karizmayla dunyadaki butun liderlerin samimiyetsizliklerini ortaya cikarmis dunya liderligini hak etmistir uylularini kacirmistir...
25 Kasım 2014 18:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler