YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Direnişin sembolü Cuneydi uygulanan işkenceyi anlattı!
Çok sayıda İsrail askeri tarafından gözleri bağlı şekilde götürülürken çekilen fotoğrafıyla adeta Kudüs direnişinin sembolü olan Cüneydi, İsrail askerleri tarafından uygulanan işkenceyi avukatına anlattı. İşte kan donduran o ifadeler..
Direnişin sembolü Cuneydi uygulanan işkenceyi anlattı!
16 Aralık 2017 / 18:32 Güncelleme: 16 Aralık 2017 / 19:15

Filistinli Mahkumlar Derneği, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararının ardından Batı Şeria'da talimatı protesto eden ve çok sayıda İsrail askeri tarafından gözleri bağlı şekilde götürülürken çekilen fotoğrafıyla adeta Kudüs direnişinin sembolü olan 16 yaşındaki Fevzi el-Cüneydi'nin insanlık dışı muamelelere maruz kaldığı belirtildi. 

Dernekten yapılan açıklamada, İsrail Ofer hapishanesinde Cüneydi'yi ziyaret eden avukat Memun el-Haşim, gözaltına alınma sürecindeki detayları kendisinden dinledi.

KENDİMDEN GEÇECEK DURUMA GELDİM

Açıklamada ifadelerine yer verilen, Cüneydi 7 Aralık'ta çatışmaların yaşandığı Tuffah Caddesinden akrabalarını ziyarete giderken İsrail askerleri tarafından darp edilerek gözaltına alındığını ifade etti.

Ellerinin askerler tarafından plastik kelepçeyle bağlandığını söyleyen Cüneydi, gözlerinin kapatıldığını ve çıplak ayakla konteyner bölgesine götürüldüğünü, yolda hakarete ve darba maruz kaldığını, ayrıca ayakkabısını istediğinde askerler tarafından daha fazla dövüldüğünü aktardı.

Cüneydi, askerlerin kendisini bir odaya kapattığını, ayağına soğuk su dökerek üzerine botlarıyla çıkarak çiğnediklerini, söz konusu bu işkenceden duyduğu acı sebebiyle kendinden geçecek bir duruma geldiğini söyledi.

Vücudundaki darp izleri ve sağlık durumunun kötü olması sebebiyle Atsiyon Cezaevi İdaresinin kendisini kabul etmediğini aktaran Cüneydi, bunun üzerine hastaneye götürüldüğünü daha sonra da Ofer hapishanesine getirildiğini belirtti.

Avukat Haşim ise Cüneydi'nin sorgulama için kelepçelendiğini, ailesini aramasına ve avukatının sorgulamada hazır bulunmasına izin verilmediğini ayrıca ifadesinin tercüme edilmeden İbranice olarak imzalanmaya zorlandığına dikkati çekti.

A
 // A
Bunların gücü çoluk çocuğa yeter. Mavi Marmara ya uluslararası sularda tam donanımlı korsanların yaptığı saldırıda sadece sopalarla korsanların ellerindeki silahlar alınmıştır. Bunlar böyle korkak....
17 Aralık 2017 Pazar 10:48
Ahmet Y
 // murad
Ahmet kardeşim seni tasdik ediyorum..vira isimli arkadaş yanlış yapıyorsun niyetin nedir bilemem ama konuşmaların iyi degil...
17 Aralık 2017 09:14
Vira Bismillâh!
 // Ahmet Y.
Daha İslam'ın "İ" harfinin ne olduğundan haberin yok, kalkıyorsun burada tarikatlara çamur atmaya çalışıyorsun.
http://www.kanalahaber.com/haber/siyaset/bakan-soylu-meclis-kursusune-9-klasorle-cikti-383980/
konulu habere yaptığın yorum da, "ka ka" diyerek bu ismin aslında kime ait olduğunu bile bilmediğin halde, keMAL ile özdeşleştirmeye çalışıyorsun veya kötü anlamda kullanmaya çalışıyorsun. Müslümanları ve tarikatları eleştirmeden önce "Ka Ka" nın kim olduğunu araştır ve öğren. Senin o kadar çok İslami bilgin varmış ki(!?!), sana, "sahabe" nedir diye sorsalar, apışıp kalacağın belli. ...
17 Aralık 2017 Pazar 04:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler