YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dink için buluştular
Hrant Dink için bir araya geldiler...
Dink için buluştular
19 Ocak 2012 / 15:05 Güncelleme: 19 Ocak 2012 / 15:07
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in ölümünün 5. yılında yapılacak anma töreni için Taksim'de toplanan yaklaşık 10 bin kişi, mahkeme kararına tepki gösterdi. Eylemciler, Agos gazetesine doğru yürüyüşe geçti.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in ölümünün 5. yılında yapılacak anmaya katılacak yaklaşık 10 bin kişilik grup, Taksim Meydanı'nda toplandı. Grup, Ermenice ve Türkçe 'Hepimiz Hrant'ız hepimiz Ermeniyiz' yazılı pankart ve dövizlerle yürüyüşe geçti. Grubun Cumhuriyet Caddesi'nde başlattığı yürüyüş öncesi polis de yoğun güvenlik önlemi aldı. Cumhuriyet Caddesi trafiğe kapatılırken, polis helikopteri de havada bölgeyi taradı.

Agos Gazetesi önünde yapılacak törene katılmak için harekete geçen grubun yürüyüşü devam ediyor

Hrant Dink, Agos önünde anılıyor

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, öldürülmesinin 5. yılında gazete önünde düzenlenecek törenle anılıyor.

Taksim'de toplanan binlerce kişi, Dink için yürüyüş yaptı. Halaskargazi Caddesi'nden yürüyen grubun bir süre sonra Agos gazetesi önünde olması bekleniyor.

Bu arada, gazete binası önünde de Hrant Dink'in posteri açıldı. Mumlar yakılıp karanfiller bırakıldı. Bazı yaşlı vatandaşlar, öptükleri gülü Dink'in fotoğrafının üzerine bıraktı. (Cihan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler