YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dink Davası sanığı Erhan Tuncel kayıplara karıştı
Dink suikasti davasının sanığı Erhan Tuncel hakkında davanın yeniden görülen duruşmasında 'yakalama kararı' çıkarılıştı. Duruşma günü hastaneden aldığı 1 günlük raporu gerekçe göstererek duruşmaya katılmayan Tuncel, geçen 14 günün ardından hala bulunamadı
Dink Davası sanığı Erhan Tuncel kayıplara karıştı
02 Ekim 2013 / 00:06 Güncelleme: 02 Ekim 2013 / 08:50

Erhan Tuncel'in yine Dink cinayetiyle ilgili bir başka soruşturma kapsamında da arandığı belirtiliyor. Tuncel'in peşinde bu kez TMK Savcısı Muammer Akkaş da var. Ancak polis, savcının 'bulun getirin' dediği Tuncel'i Temmuz ayından bu yana bulamıyor.

Tuncel'e yakalama kararı çıkarıldı

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink 'in öldürülmesiyle ilgili dava Yargıtay'ın bozma kararından geçtiğimiz ay 17 Eylül'de yeniden görülmeye başlandı. 14 gün önce görülen davada İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi , ‘atılı suçların vasıf ve mahiyetlerinin aleyhine değişme ihtimali' ve ‘sevk maddelerindeki ceza miktarlarını' göz önüne alarak Erhan Tuncel hakkında yakalama kararı çıkartılmasına karar verdi.

14 gündür yakalanamadı

Daha önce Tuncel'in 17 Eylül'deki ilk duruşmaya katılacağını belirten avukat Erdoğan Soruklu, müvekkilinin duruşmaya gelmemesine mazeret olarak bir günlük hastaneden alınan raporu sunmuştu. İstanbul'da olduğu öğrenilen Tuncel, aradan geçen 14 güne rağmen yakalanamadı. Konuya ilişkin görüşünü aldığımız Tuncel'in avukatı Erdoğan Soruklu, "Teslim olmayı düşünüyoruz. Ama henüz teslim olmadık" dedi.

Savcılık da ulaşamamıştı

Dink'in cinayetine ilişkin devam eden soruşturma kapsamında da savcı Muammer Akkaş, Temmuz ayında Tuncel'e ifadesinin alınması için ulaşılması talimatı vermiş ancak, edinilen bilgiye göre emniyet görevlileri Tuncel'e ulaşamamıştı.

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler