YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dink cinayetinde yeni iddia
Cinayet günü bir banka ATM'sine ait güvenlik kameralarının görüntülediği 2 kişinin, cinayetten sonra katil zanlısı Ogün Samast'ın peşinden gidip sonra bir inşaata girdikleri öne sürüldü.
Dink cinayetinde yeni iddia
05 Mayıs 2010 / 21:38 Güncelleme: 05 Mayıs 2010 / 21:42

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürüldüğü gün bir ATM'ye ait güvenlik kamerasının kaydettiği görüntülerdeki sık sık telefonla  konuşan 2 kişinin, cinayetten sonra katil zanlısı Ogün Samast'ın peşinden gidip sonra bir inşaata girdikleri öne sürüldü.

Gazeteci Hrant Dink'in, 'Türklüğe hakaret' iddiasıyla aldığı altı ay hapis cezası aldığı ve cinayetten sonra Trabzon, İstanbul ve Samsun'daki emniyet ve jandarma görevlileri hakkında takipsizlik kararı verilmesiyle ilgili dört ayrı başvurunun Avrupa insan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) tek dosyada birleştiği açıklandı. Dink'in avukatları, 10 Mayıs'ta görülecek duruşma davanın karara bağlanabileceğini ve sonucun Türkiye için hayli ağır olabileceğini belirtti. Dink ailesinin avukatları, AİHM'de birleştirilen dosyalarda ilk olarak cinayetin işlendiği 19 Ocak 2007'de Halaskargazi Caddesi'ne bakan bir bankaya ait kamera kayıtlarının akıbetinin dikkat çektiğini bildirdi. 3 kameradan ikisinde görüntü bulunamadığı, yalnızca ATM'ye ait kamerada öğlenden sonraki görüntülerin çıktığını, görüntülerde, şüpheli iki kişinin sürekli telefonla konuşmalarının dikkati çektiği ve yine bu kişilerin cinayetten sonra katil zanlısı Ogün Samast'ın peşinden gidip sonra bir inşaata girdiklerini anlatıldı. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler