YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Din- Bir- Sen'den açıklama
Din- Bir- Sen'den açıklama
06 Mayıs 2011 14:55
Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''statükonun Allah'ı'' sözleriyle ilgili olarak, tövbe edip milletten özür dilemesi gerektiğini söyledi...

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''statükonun Allah'ı'' sözleriyle ilgili olarak, ''Öncelikle tövbe etmeli, cehaletini gidermek için bir din kültürü ve ahlak bilgisi kitabı edinmeli ve bu milletten özür dilemelidir'' dedi.

Şenocak, yaptığı yazılı açıklamada, değerler üzerinden kimsenin kimseye hakaret etmemesi gerektiğini belirterek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisince Siirt'te düzenlenen mitingde kullandığı ''statükonun Allah'ı'' ifadesini eleştirdi.

Şenocak, ''Sayın Kılıçdaroğlu İslam'daki Allah tasavvurunu biliyor buna rağmen (statükonun Allah'ı) ifadesini kullandıysa açıkça bu milletin diniyle alay etmektedir'' değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu'na tavsiyelerde bulunan Şenocak, ''Birincisi, düştükleri bu durumdan dolayı öncelikle tövbe etmeli, cehaletini gidermek için bir din kültürü ve ahlak bilgisi kitabı edinmeli, ikincisi ise bu milletten özür dilemelidir. Şayet din ile alakalı kitapları temin ya da anlamada sıkıntı çekerse bizler üzerimize düşeni yapmaya hazırız'' görüşünü savundu. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler