YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dilan'ın babasından Vali'ye çağrı
Dilan'ın babasından Vali'ye çağrı
04 Mayıs 2013 16:49
1 Mayıs'ta İstanbul'da çıkan olaylar sırasında başından yaralanan lise öğrencisi Dilan Alp’in elindeki şişe tartışmaya neden oldu.

Vali Hüseyin Avni Mutlu, şişenin molotof kokteyli olduğunu açıklayınca, Dilan'ın ailesi ve arkadaşları tepki gösterdi.

Kızının elindeki şişenin sirke olduğunu söyleyen Baba Ali Ekber Alp, “Günlerdir buradayız. Vali gelip de bir geçmiş olsun demiyor. Validen ricam bir gün yanıma gelsin” dedi.
Tarlabaşı’ndaki olaylar sırasında başından yaralanarak kaldırıldığı Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçirdiği ameliyatın ardından Bahçelievler’de özel bir hastaneye sevk edilen lise öğrencisi Dilan Alp’in tedavisi sürüyor. Sağlık durumunun iyi ye gittiği öğrenilen Dilan’ın babası Ali Ekber Alp ve aile avukatı Umut Alkaç, son durumu ile ilgili hastane önünde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Dilan’ın genel durumunun iyi olduğunu ancak kulağında bir sorun yaşandığını söyleyen baba Ali Ekber Alp, “Durumu çok iyi bu gün kendisi ile görüştük. Biz gördü duygulandı. 'Baba beni eve götür' dedi. Kafasında çok ağrı var. Şu anda fiziksel durumu iyi gözüküyor. Şu anda kulağında bir problem var. Kulağındaki sıvı oluşumu nedeniyle ona da müdahale edemiyorlar” diye konuştu.

Kızının Molotof kokteylinin nasıl bir şey olduğunu dahi bilmediğini savunan Alp, “Molotof kokteylini gösterseniz bilmez, 'baba bu ne' diye sorar. Ben de bilmiyorum. Çünkü bizim her hangi örgütsel ‘marjinal’ vali öyle söylüyor ama öyle bir radikal hareketimizi bulamazlar. Bende gazetelerden televizyonlardan gördüm. Molotof kokteyli diyorlar, üzüm sirkesi olduğunu söylüyorlar birinin söylediğini biri yalanlıyor. Valinin söylediğini emniyet yalanlıyor. Vali hala iddia ediyor. Valiye yakışmadı. Vali hepimizin valisi, yalan yanlış beyanda bulunmasın yeter artık. Baba olarak gururumu incitiyor. Bir buçuk yıldır direnişte olan bir babanın kızının 1 Mayısta olması doğaldır” şeklinde konuştu.

Vali Hüseyin Avni Mutludan kendisine geçmiş olsun ziyaretinde bulunmasını isteyen Alp şöyle konuştu:

“3 -4 gündür buradayız gelip de bir geçmiş olsun demiyor. Validen ricam bir gün yanıma gelsin buraya gelsin. Vali hepimizin valisi. Zor bir şey mi rica ediyorum yanıma gelsin. Baş başa konuşalım basın önünde konuşalım nerede olursa konuşalım”

Başından beri Vali Mutlunun açıklamalarını şaşkınlık içerisinde karşıladıklarını söyleyen aile avukatı Umut Alkaç, Dilan’ın dün ortaya çıkan görüntülerde elinde bulunan şeyin Molotof kokteyli değil üzüm sirkesi olduğunu iddia etti.

Avukat Umut Alkaç, “Sayın vali, 'taş' dedi. 'Merdivenlerden düşmüş' dedi. Ama gaz bombası olduğu ortaya çıktı. '19 yaşında' dedi. Yaşının 17 olduğu' ortaya çıktı. 'Militan' dedi emniyet müdürlüğümüz 'böyle bir kaydımız yok' dedi. En son bulunduğu bir görüntüde de elinde bir şişe var bu 'Molotof' dedi. Molotof olması için öncelikle bir şişe olması gerekir. Ve ucunda bir çaput olması gerekir. Elindeki üzüm sirkesidir. Dilan yarın hastaneden çıktığında günlük hayatına nasıl devam edecek. Vali sadece polisin valisi mi? Dilan’ında valisi değil mi?” ifadelerini kullandı.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler