YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dikkatli olması gereken iller
Dikkatli olması gereken iller
15 Mayıs 2012 16:48
Antalya, Isparta ve Burdur'da yarın rüzgarlı ve yağışlı havanın etkili olacağı bildirildi

Antalya, Isparta ve Burdur'da yarın kuvvetli yağış ve rüzgar beklendiği bildirildi.

Antalya Bölgesel Tahmin Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, yarın sabah saatlerinde başlaması beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak, öğle saatlerinden itibaren Antalya merkezinin yanı sıra Aksu, Serik, Manavgat, İbradı, Akseki, Gündoğmuş, Isparta'nın Sütçüler, Aksu, Eğirdir, Yenişarbademli, Burdur'un Bucak, Ağlasun, Çeltikçi ilçelerinde yer yer etkili olacak. 

Güney yönlerden saatte 20-30 kilometre hızla esecek rüzgar, öğle saatlerinden sonra etkisini artırarak saatte 50-60 kilometre hıza ulaşacak. Kuvvetli rüzgar, akşam saatlerinde etkisini kaybedecek.


-Denizci ve balıkçılar için uyarı-


Antalya Körfezi'nde yarın güney yönlerden 3-5 kuvvetinde ve saatte 10-21 denizmili hızla esecek rüzgar, öğle saatlerinde etkisini artırarak 5-7 kuvvetine ve 21-33 denizmiline kadar çıkacak. Dalga yüksekliği de öğle saatlerinden itibaren 2-4 metre civarında olacak.

Rüzgar etkisini akşam saatlerinde kaybederken aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak etkili olacak. Görüş mesafesi yağış anında 1 kilometreye düşecek.

Etkili yağışların ve rüzgarın oluşturabileceği ani su baskını, taşkın, yıldırım ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin tedbirli olmaları istendi.

METEOROLOJİ'DEN BİR UYARI DAHA

Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Muş ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Muş ve Bingöl çevrelerinde lokal kuvvetli gök gürültülü sağanak beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli olunması istendi.  (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler