YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dikkatli olalım oyuna gelmeyelim!
ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, Türkiye'nin gündemine oturan Türk bayrağının indirilmesiyle ilgili sağduyu çağrısında bulundu.
Dikkatli olalım oyuna gelmeyelim!
12 Haziran 2014 / 17:50 Güncelleme: 12 Haziran 2014 / 17:59

Dikkatli olalım oyuna gelmeyelim

Son günlerde Türkiye üzerinde oyunlar tekrar edilmektedir. Toplum olarak öfkemizi bir kenara bırakıp sakin olmalıyız. Sokağa dökülelim, bağırıp, çağıralım istiyorlar. Bizi bir tek gündeme kilitlemeye çalışıyorlar. “Bir bayrak indiririz onları esir alırız” diyorlar. Hiç kuşkumuz yok. Bayrağımızı indirmek bir provokasyondur.  Sınırlarına sığmayan Yeni Türkiye, yeniden kendi içine kapatılmak ve eski düzene mahkûm edilmek isteniyor. Daha fazlasını da yapmak isteyeceklerdir.. Ama sonuç alamayacaklar, yeter ki toplum olarak sağduyumuzu kaybetmeyelim.

İMF ve dünya bankası puan kaybetti

Türkiye ekonomisi, 2014 yılının birinci çeyreğinde, Dünya Bankası ve İMF nin tahminlerinin üzerinde büyüdü. Ankara Sanayi Odası (ASO) 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya,  Türkiye ekonomisinin ilk çeyrekteki büyüme rakamlarını değerlendirerek yüzde 4.3 oranındaki artışın Dünya Bankası ve İMF nin tahminlerindeki isabetsizliği ortaya koyduğunu, mızrağın çuvala sığmadığını herkesin gördüğünü dile getirdi.

Her şeye rağmen Türkiye büyümeye devam ediyor

ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, yaptığı açıklamada, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan GSYH 2014 yılı birinci çeyrek sonuçlarını değerlendirdi. Kaya,’’Türkiye ekonomisi, 2014 yılının birinci çeyreğinde Gayri Safi Yurtiçi Hasıla değeri sabit fiyatlarla yüzde 4.3 artışla 29 milyar TL olurken, cari fiyatlarla yüzde 14.8 artışla 407 milyar 310 milyon TL düzeyinde gerçekleşti. 18 çeyrektir kesintisiz artış gösteren GSYH, yüzde 4.3 oranındaki artışla gerçekleşmesi, ekonomimizin gücünü göstermektedir.  Açıklanan ve aslında daha iyi de olabilecek büyüme rakamları göz önüne alındığında, büyüme rakamları ilerleyen süreçte enflasyonun düşmeye başlayacağının göstergesidir’’ dedi.

İstikrar devam etmelidir

ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, ilk çeyrekteki büyüme rakamlarının Türkiye’de panik havası oluşmasını isteyenlere bir cevap olduğunu dile getirdi. Kaya,’’Sanayiciler olarak ülkemizin istikrarına güvenerek her hangi bir tereddüde kapılmadan üretime devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde de yapılacak ihracatın büyüme üzerindeki katkısı belirgin bir şekilde görülecektir. İstikrarın devam edeceğinden şüphemiz bulunmamaktadır. Türkiye'nin, hedeflediği ekonomik göstergelere ulaşması için faizlerin daha da düşürülmesi gerekmektedir dedi’’.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler