YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dikkat! Havalar soğuyacak
Dikkat! Havalar soğuyacak
26 Ekim 2009 08:24
Güney bölgelerde kuvvetli yağış bekleniyor

Yapılan son değerlendirmelere göre; Güney Ege (İzmir, Aydın, Muğla, Denizli,) ve Batı Akdeniz ( Antalya, Burdur ve Isparta) ile akşam saatlerinden sonra Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, K.Maraş, Osmaniye, Hatay) ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında (Gaziantep, Kilis, Adıyaman) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların Muğla (Bodrum, Marmaris, Dalaman, Köyceğiz, Fethiye) ve Antalya'nın kıyı kesimlerinde (Kemer, Finike, Kumluca, Kaş, Kalkan, Manavgat, Alanya, Gazipaşa) kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Hava sıcaklığı ülkemizin güney, iç ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara'da kuvvetlice esecek.

UYARILAR

Yağışların; Muğla (Bodrum, Marmaris, Dalaman, Köyceğiz, Fethiye) ve Antalya'nın kıyı kesimlerinde (Kemer, Finike, Kumluca, Kaş, Kalkan, Manavgat, Alanya, Gazipaşa) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, lokal su baskını, yıldırım düşmesi, ulaşımda aksamalar vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı, zamanla batısı çok bulutlu geçecek. Sabah Bursa çevrelerinde sis görülecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege (İzmir, Aydın, Muğla ve Denizli) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Muğla çevrelerinde (Bodrum, Marmaris, Dalaman, Köyceğiz ve Fethiye) kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Batısı ile zamanla bölge geneli parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur) ile akşam saatlerinden sonra Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, K.Maraş, Osmaniye, Hatay) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Antalya'nın kıyı kesimlerinde (Kemer, Finike, Kumluca, Kaş, Kalkan, Manavgat, Alanya, Gazipaşa) kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra güney kesimleri çok bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu) parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Bartın çevrelerinde sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek.

DOĞU ANADOLU: Kuzeyi ile zamanal bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Adıyaman, G.Antep ve Kilis çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler