YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diğer Japon tedavi altında...
Diğer Japon tedavi altında...
11 Kasım 2011 08:52
Van depremine yardım için gelen Japonlar'dan biri hayatını kaybetmişti. Yaralı olarak kurtarılan Japon ise tedavi altına alındı...

Van'da meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki depremde yıkılan Bayram Oteli'nin enkazından yaralı çıkarılan Japon yardım kuruluşu gönüllüsü Miyuki Konnai, Ankara'da Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından Başbakanlığa ait özel uçakla Ankara'ya getirilen Konnai, Sağlık Bakanlığı ambulansıyla Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Hastanenin acil servisine kabul edilen ve ortopedi, genel cerrahi ve nefroloji klinikleri tarafından ilk tetkikleri yapılan Konnai'nin tedavisine başlandı.

Başhekim Prof. Dr. Murat Bozkurt, Miyuki Konnai'nin sağlık durumuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, hastada yaygın vücut travması tespit ettiklerini belirtti. Bozkurt, ''Hastanın her iki omzunda, dirseğinde, leğen kemiği civarında ve ayaklarında yumuşak doku travmaları mevcuttu. Yapılan ultrason tetkiklerinde karında herhangi bir problem saplamadık'' dedi.

Konnai'nin 10 gündür gribal enfeksiyon geçirdiğini ifade eden Bozkurt, bunun sonucu hastada şiddetli öksürük ve akciğer enfeksiyonu bulunduğunu söyledi.

Hastayı ilk müdahalenin ardından hastaneye yatırdıklarını ve tedaviye başladıklarını belirten Bozkurt, ''Korkulacak bir durum yok. Durumu gayet iyi. Fakat deprem sonrası travmalardan sonra hastanın belli bir süre hastanede gözlenmesi, özellikle böbrek ve kas fonksiyonları acısından değerlendirilmesi gerekiyor. Bu nedenle hastayı belli bir süre hastanemizde gözleyeceğiz'' diye konuştu. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler