YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yeni skandal
PKK sempatizanı doktorların cirit attığı Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki kameralara bağlı bilgisayarın, haberin çıktığı gün esrarengiz bir şekilde "bozulduğu" öğrenildi!
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yeni skandal
12 Ocak 2016 / 09:34 Güncelleme: 12 Ocak 2016 / 09:41

Doğu ve Güneydoğu’da teröristlerle girdiği çatışmada yara alan güvenlik güçlerinin, bölgedeki hastanelerde yeterli düzeyde tedavi edilmediği basına yansımıştı. Yaralı asker ve polislere tedavi uygulaması beklenen ve en kritik bölümlerde görev alan terör yandaşlarının sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar kan dondurmuştu.

Acil serviste çalışan hemşiresinden, yoğun bakımın en üst seviyesi olan reanimasyondan sorumlu doktoruna kadar birçok ismin, terör örgütü PKK'nın propagandasına destek verdiği belirlenmişti.

Tüm Türkiye çapında büyük yankı uyandıran haberin ardından, terör yandaşı sağlık görevlileri bir bir ifşa olmuş, ihbarlar ardı ardına yağmıştı. PKK sempatizanı birçok doktor ve hemşire ise sosyal medya hesaplarını kapatarak, kendilerini gizlemeye çalışmıştı.

BİRDENBİRE ARIZALANDI

Skandalı ortaya çıktığı gün Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bulunan güvenlik kameralarının kayıtları esrarengiz bir şekilde silindi.

İddiaya göre 4 Ocak tarihinde hastane yönetimi tarafından çağırılan teknik bir ekip, 26 kameranın kayıtlarının saklandığı ‘Server-2’ sistemini inceledi.
Ne olduğu tespit edilemedi

İncelemede serverlarda herhangi bir aksaklık ya da arıza tespit edemeyen görevliler, bugüne kadar yapılan kayıtların da içinde olduğu sistemi olduğu gibi sökerek götürdü. Hastane Müdür Yardımcısı İsmail Kahraman ve ilgili kişiler de sökme işlemiyle ilgili tutanak tutarak imzaladı.

HALA KAYIT YAPILAMIYOR

Acil servisteki kameralar o günden bu yana, yani yaklaşık bir haftadan beri bir saniye bile kayıt yapamadı. Üstüne üstlük, hastanede yaşanan skandal kapsamında delil sayılabilecek daha önce kaydedilen görüntülerin ne durumda olduğu da bilinmiyor.

Güneş Gazetesi’nin o hastanedeki PKK yandaşı sağlık çalışanlarını gündeme getirdiği gün yaşanan bu arıza, akıllarda soru işaretleri bıraktı.

KAMERALARI KİM KARARTTI?

Türkiye’yi sarsan haberin ardından o görüntülerin ortaya çıkmasını istemeyen, skandalın daha da derinleşmesini engellemeye çalışan karanlık bir elin, operasyon yaparak server’ı imha ettiği ihtimali akıllara geldi. Şimdi Tüm Türkiye, o server’ın nerede ve kimlerin elinde olduğunu, görüntülerin silinip silinmediğini merak ediyor.

SÖKME TUTANAĞI APAR TOPAR HAZIRLANMIŞ

Güneş Gazetesi’nin Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki skandalı ortaya çıkardığı gün imzalanan tutanak akıllarda soru işaretleri bıraktı. Arıza yapıp yapmadığı bile belli olmayan serverin hızlıca hastaneden çıkartılarak işleme sokulması şüpheleri derinleştirdi.

Tutanakta şu ifadeler yer aldı:

“04.01.2016 tarihinde Acil ve Travmatoloji hastanesinde bulunan server-2 kayıt cihazı bozulmuştur. … firması aranmış ve firmadan gelen personel … tarafından cihaz kontrol edilmiş ve arıza tesbit edilemediğinden dolayı server-2 kayıt cihazı firma tarafından sökülmüştür. Hastanemiz bu tarihten itibaren server-2 cihazına bağlı 26 adet kameradan kayıt alamayacaktır.”

TERÖR YANDAŞLARI CİRİT ATIYOR

Terör operasyonlarında yaralanan asker ve polislerin, tedavi için getirildiği Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde gerekli ve yeterli şekilde bakımlarının yapılmadığı, hatta durumlarının daha da kötüye gitmesi için yanlış tedavi uygulandığı gündeme gelmişti.

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde teröristlerin roketli saldırısı sonucu yaralanan polis memuru Yavuz Demirkol, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki skandal uygulamayı gözler önüne sermişti.

Derin yaralarına rağmen hastanede kaldığı sürede ciddi bir tedavi göremediğini belirten Demirkol, teröristlerin ise her türlü müdahale uygulanarak iyileştirildiğine şahit olduğunu belirtmişti.

 

GÜNEŞ

 // isa
Gecen bir devlet hastanesinin acil servis gördvlilerinin istiratirahat yerine baktıgımda yalnızca bir gruba ait iki gazeteden bsşka gazete göremedim keza bir cami cay ocağında yine aynı iki gazete...
12 Ocak 2016 12:01
nerde bu devlet
 // adnan
bunu devlet bunlarin yanina birakirsa benim verdigim oylar haram olsun burunlarindan fitiiil fitiiil getirin bu vatan hainlerinin...
12 Ocak 2016 10:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler