YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DİB Başkanı Görmez: " Hayrı ve ihsanı kötülüğün önüne geçirmeliyiz"
DİB Başkanı Görmez: " Hayrı ve ihsanı kötülüğün önüne geçirmeliyiz"
14 Mart 2015 02:00
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, dünyada kötülüğün önde göründüğünü belirterek, "Hep birlikte iyiliği öne geçirmek, marufu egemen kılmak, hayrı ve ihsanı her türlü kötülüğün önüne geçirmek durumundayız" dedi.

Türkiye Diyanet Vakfı Konferans Salonu'nda düzenlenen, "Türkiye Diyanet Vakfı 40. Yıl Programı İyilik Ödülleri" töreninde konuşan Görmez, vakfın bir çok ülkedeki hizmetiyle evrensel iyilik hareketine dönüştüğünü, 7 iklimde milletin merhamet eli olmaya devam ettiğini söyledi.

"Üzülerek belirteyim kötülük önde görünüyor dünyada" ifadesini kullanan Görmez, "Hep birlikte iyiliği öne geçirmek, marufu egemen kılmak, hayrı ve ihsanı her türlü kötülüğün önüne geçirmek durumundayız" dedi.

Vakfın kuruluş yıldönümünün "İyilik Haftası" olarak kutlanmaya başlandığını, bu vesileyle ülkede ve dünyadaki iyilik hikayelerini derlediklerini ve bazı kişi ve kuruluşlara ödüller verileceğini bildiren Görmez, İslam dininin iyilik yapmaya büyük önem verdiğini belirtti.

Sadece iyi olmanın yeterli bulunmadığını, iyiliğe öncü, örnek olmak, iyilikte yardımlaşmak ve kötülükle mücadelenin de gerektiğini ifade eden Görmez, iletişim dünyasında kötülüğün haber değerinin iyiliğin haber değerinin önünde göründüğünü, bunun yanlış olduğunu söyledi.

İyiliğin de haber değerinin olduğunu göstermek istediklerini ifade eden Görmez, "Allah'ın rızasını hedef olmaktan çıkarır iyiliklerde riyayı, gösterişi öne çıkarırsak bizi de tehlike bekliyor demektir. Hayırseverlikle sponsorluk aynı şey değildir" şeklinde konuştu.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler