YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DHKP-C'den silahlı eylem çağrısı
DHKP-C'den silahlı eylem çağrısı
24 Mayıs 2014 12:45
Okmeydanı'nda önceki gün başlayan olaylar dün de devam etti. Uğur Kurt'un ölümünden sonra göstericilerin bombalı saldırısında da bir vatandaş hayatını kaybeti. DHKP-C militanları gün boyunca silahlı eylem çağrısı yaptı

Takvim'in haberine göre, Okmeydanı'nda önceki gün İTO Lisesi'nin işgali ile başlayıp bir vatandaşın ölümü, 10 polis ile 2 vatandaşın yaralanmasına neden olan ve gece boyunca devam olaylarda DHKPC mensubu oldukları belirlenen şahıslar tarafından 20 el yapımı parça tesirli ses bombası kullanıldı.

Çıkan olaylarda, 1 Emniyet Müdürü, 1 Komiser ve 9 polis memuru yaralanırken, saldırganların polise attığı bombanın patlamasıyla üzerinden kimlik çıkmayan bir vatandaş ise hayatını kaybetti.

Sokaklara bomba düştü

Sabahın erken saatlerine kadar çatışmaların devam ettiği Okmeydanı'nda polis, patlamamış 3 adet el yapımı bomba ile 2 pompalı tüfek ve bir tabanca ele geçirdi. Okmeydanı'nda yaşanan olaylar sırasında gerek MOBESE kameraları gerekse olay yerinde bulunan sivil polislerin çektiği binlerce saatlik kamera görüntüleri de uzman ekipler tarafından incelemeye alındı. Kamera kayıtları incelenerek, bomba ve silah kullanan göstericiler tespit edilecek.

Silahını alan gelsin

İstanbul Emniyeti tarafından yapılan açıklamada ise "Milletimizin huzurunu ve kardeşlik duygularımızı bozmaya yönelik her türlü eylem ve girişime karşı güvenlik güçlerimizin, hukukun sınırları içerisinde kalarak, mücadelesi kararlılıkla devam etmektedir" denildi. DHKP-C ve diğer marjinal gruplar ise gün boyunca bildiri dağıtarak eylemlere katılanlara silah getirmeleri gerektiğini ve bundan sonra artık silahlı mücadele vereceklerini duyurdu.

 

TAKVİM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler