YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DHKP-C, Burak Can'ın öldürülmesini üstlendi
Berkin Elvan'ın cenazesinin ardından İstanbul'da çıkan olaylarda kan akmıştı. Dün gece saatlerinde Okmeydanı'nda Burak Can Karamanoğlu'nun öldürülmesi olayını, ne zaman puslu bir hava olsa ortaya çıkan DHKP-C üstlendi.
DHKP-C, Burak Can'ın öldürülmesini üstlendi
14 Mart 2014 / 00:10 Güncelleme: 14 Mart 2014 / 00:12

Halkinsesitv.com üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Dün Berkin’ini uğurlayan Cepheliler şehidinin hesabını sormak için sokaklardaydı. Barikatlar yeniden kuruldu. Mobesenin üstünde bulunan üç kamera kırıldı. Cepheliler tarafından Örnektepe'deki iki seçim bürosu ayrıca Talatpaşa'da bulunan üç katlı AKP Seçim Koordinasyon Bürosu yakılarak tahrip edildi. Seçim Koordinasyon bürosundan geriye sadece binanın iskeleti kaldı.

Saldıran akrep aracına taranarak karşılık verildi. Bunun ardından AKP’nin eli sopalı eli satırlı çeteleri halka ve devrimcilere saldırdı. Bu saldırı Cephelilerin inisiyatifiyle püskürtüldü. AKP’nin çeteleri kaçıp polislerin, akrep araçlarının arkasına sığındılar. Bunun ardından AKP’li sivil faşistler silahlanarak devrimcilere saldırdı. Cepheliler bu saldırı karşısında kendilerini ve halkı savunmak için silahlanarak karşılık verdi. Çıkan çatışmada sivil faşistlerden biri öldü ikisi de yaralandı."

misafir
 // zavali
Manyaklar vatan hayinleri allah size öyle bir bela verecek o zaman dünya nasilmis rahatlik batiyor sizler nankörler bukadar yeter sizler anlayana anlar *........
14 Mart 2014 Cuma 12:27
Birgün döner...
 // hasan
Birgün de o halk sana döner. Bu ülkenin ekmeğini yediğin yerden yiyeceğini yersin......
14 Mart 2014 Cuma 11:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler