YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devletin zirvesinde ziyaretler iptal
Devletin zirvesinde ziyaretler iptal
18 Şubat 2016 07:58
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'a yarın yapacağı ziyareti iptal etti. Başbakan Davutoğlu da Ankara'daki bombalı terör saldırısının ardından Brüksel ziyaretini iptal etmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'daki patlama nedeniyle Azerbaycan, Başbakan Ahmet Davutoğlu da Brüksel ziyaretini iptal etti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i akşam saatlerinde telefonla arayarak, Ankara'daki patlamanın ardından, Azerbaycan ziyaretini daha sonraki bir tarihe ertelemenin daha uygun olacağını bildirdi.

Erdoğan ve Aliyev başkanlığında normalde yarın için planlanmış olan Türkiye-Azerbaycan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) V. Toplantısı'nın, belirlenecek bir başka tarihte gerçekleşeceği öğrenildi.

Aliyev'den Türkiye'ye taziye

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in, görüşme sırasında Ankara'daki patlamadan derin üzüntü duyduğunu ifade ettiği, hayatlarını kaybedenler için Allah'tan rahmet, yaralılar için acil şifa dileğinde bulunduğu belirtildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler