YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devletin zirvesi toplantı kararı aldı
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, gündeme ilişkin yaptığı açıklamasında, yarın saat 16.00'da güvenlik toplantısı da yapılacağını duyurdu.
Devletin zirvesi toplantı kararı aldı
07 Ekim 2014 / 21:35 Güncelleme: 07 Ekim 2014 / 21:38

Başbakanlık Merkez Bina'daki makamında açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Güvenlik Toplantısı'nın yarın Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirileceğini ifade etti.

"Türkiye kapsamlı bir senaryo görmek istiyor"

Açıklamasında; Türkiye'nin Suriye'de nasıl bir askeri operasyonun parçası olabileceği, bunun şartlarının ne olduğu konusunda Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun gereken açıklamaları yaptığını hatırlatan Akdoğan, "Hükümetimiz, Suriye'nin geleceğini tek bir örgüt, kesim veya belli şehirlerdeki gelişmeler üzerinden okumak yerine daha kapsamlı bir gelecek öngörüsüyle hareket etmek durumundadır. Yani nasıl bir Suriye geleceği, senaryosu öngörülmektedir? Türkiye elbette sadece bir örgütün etkisizleştirilmesi değil, nasıl bir Suriye tasavvur edildiğiyle ilgili daha kapsamlı bir senaryo görmek istemektedir" dedi.

Güvenlik toplantısı 16.00'da

Hükümet olarak gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve ilgili kesimlerle temasları sürdürdüklerini vurgulayan Akdoğan, "Sayın Başbakanımız yarın saat 16.00'da ilgili birimlerin katılımıyla Güvenlik Toplantısı gerçekleştirecektir. Mutad hale gelen bu toplantıyla son gelişmeler detaylı olarak ele alınacaktır" ifadesini kullandı.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler