YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devletin kaynakları FETÖ'ye aktarılmış
Muş merkezli 8 ilde başlatılan "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)" soruşturmasında şüphelilerin Sosyal Destek Programı (SODES) projeleri aracılığıyla terör örgütüne para aktardığı belirlendi.
Devletin kaynakları FETÖ'ye aktarılmış
01 Nisan 2016 / 11:17 Güncelleme: 01 Nisan 2016 / 11:20

Alınan bilgiye göre, Muş Cumhuriyet Başsavcılığınca geçtiğimiz yıl Aralık ayında FETÖ/PDY'ye yakınlığıyla bilinen bazı derneklerle ilgili Sosyal Destek Programı (SODES) projelerinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında kent merkezi ile Varto, Bulanık ve Malazgirt ilçelerinde bazı adreslerde arama yapılmıştı.

Aramalarda ele geçirilen belge ve dökümanlarda yapılan incelemelerde, Muş Öğretmenler Derneğince yürütülen bazı SODES projelerinde hayali iş teslimleri, malzeme alımları ve sahte fatura düzenlendiği, devlet kaynaklarından örgüte para aktarıldığı tespit edildi. 

Soruşturmayı genişleten savcılığın talimatıyla Muş Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 27 Mart'ta, Muş, İstanbul, Ağrı, Ankara, İzmir, Aydın, Balıkesir ve Elazığ'da eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonda gözaltına alınan aralarında öğretmen, iş adamı ve esnafların da bulunduğu 18 kişiden 8'i çıkarıldığı mahkemece "ihaleye fesat karıştırmak, zimmet, resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık ve terör örgütü üyeliği" suçlamalarıyla tutuklanmış, 9 kişi adli kontrol şartıyla, 1 kişi de savcılık tarafından serbest bırakılmıştı.

Soruşturma çerçevesinde, hakkında yakalama kararı bulunan 3 ise kişi aranıyor. 

 

AA

 // MARDİN VALİSİNİN VE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜN DİKKATİ
Muhabir ve fotoğrafçıları Mardin'de yerleşik ve aktif olarak çalışan Food and Travel gibi dergilerde misler gibi tanıtımı yapılan DİKA'nın da desteklidiği, Efes, SODES gibi kaynaklarca desteklenen Mardin'deki KEDV-İpekyolu Kadın Kooperatifi projesi ne durumda? Proje anlaşmaya uygun olarak zamanında yapılıp tamamlandımı?Zabıta tarafından haksız kazanç ve ticari kazanç elde ettiği için kapısı mühürlendiğinde yani aslında kooperatif tarafından...
02 Ağustos 2016 11:34
 // Ömer
bu ülkenin istihbaratı vs nerede idi? halen devam etmiyor mu zannediyorsunuz? Tiksindirici ve bir şeyleri gizleme şüphesi uyanmaya başladı...sadece Kamu kurumlarındaki ihalelere bakmak yeterli...
01 Nisan 2016 13:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler