YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Devletimiz sözünü tuttu!"
Yaklaşık 7 aydır aranan Cem Garipoğlu nihayet teslim oldu... Teslim olmasının ardından Vali Güler ve Hüseyin Çapkın kameraların karşısındaydı...
"Devletimiz sözünü tuttu!"
17 Eylül 2009 / 08:38 Güncelleme: 17 Eylül 2009 / 10:33

Kanal A Haber Merkezi - 197 gündür firari Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun teslim edilmesinin ardından hem İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın hem de İstanbul Valisi Muammer Güler'den açıklama geldi...

İstanbul Valisi Muammer Güler, Münevver Karabulut'un  katil zanlısı C.G'nin yakalanmasına ilişkin, ''Böyle bir sonuca  gidecek olan her yöntem titizliklikle yerine getirildi'' dedi.

İşte Vali Güler ve Hüseyin Çapkın'ın açıklamaları....

Devletimiz sözünü tuttu!

Cem Garipoğlu'nun teslim olmasının ardında belikde en çok merak edilen Münevver Karabulut'un baabsı Süreyya Karabulut'un tepkisiydi....

Oldukça sevinçli olduğu gözlenen baba Karabulut;

''Emniyet teşkilatımızı ve diğer yetkilileri tebrik ediyorum. Çok sevinçliyim. Devletimiz sözünü tuttu'' dedi.

Zanlı C.G'nin gözaltına alınmasının ardından AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Süreyya Karabulut, bundan sonra cinayetin arka bahçesine bakılması gerektiğini ifade etti.

''Türkiye'nin gözü aydın, Türk kamuoyunun gözü aydın'' diyen Karabulut, emniyetin görevini yaptığını, bundan sonra Türk adaletinin de görevini aynı ve kusursuz bir şekilde yapmasını beklediğini söyledi.

Cinayetin detaylarının ortaya çıkarılması halinde olayın iç yüzünün çözüleceğini belirten Karabulut, ''Emniyet teşkilatımızı ve diğer bütün yetkilileri tebrik ediyorum. Çok sevinçliyim. Devletimiz sözünü tuttu'' diye konuştu.

Katil zanlı C.G'nin yakalanışı hakkında da değerlendirmede bulunan Karabulut, ''Garipoğlu ailesi tarafından burada bir tiyatro oynanıyor. Avukatları zanlıyı teslim etmiş. Böyle bir şey olabilir mi? Şimdiye kadar C.G'yi ailesi saklamıştır'' iddiasında bulundu.

Münevver Karabulut'un halası Süheyla Karabulut ise Türk polisinin görevini yaptığını, bundan sonra da Türk yargısına aynı şekilde görev düştüğünü söyledi.

Çok sevinçli olduğunu belirten Süheyla Karabulut, bundan sonra da konunun takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler