YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet parasıyla kepçeli ihanet
Hazine'den aldıkları paraları hendeklere yatıran HDP'li belediyelerin aldığı destek miktarı, batıdaki belediyelerden çok daha yüksek çıktı. Belediyeler, yüzde 85'i Ankara'dan gelen paraları teröristlere akıtıyor.
Devlet parasıyla kepçeli ihanet
08 Ocak 2016 / 04:05 Güncelleme: 08 Ocak 2016 / 04:27

Başbakanlığa sunulan HDP'li Belediyeler Raporu, devletin bölgeye verdiği önemi bir kez daha gözler önüne serdi. HDP'li belediyelerin neredeyse tamamının Ankara'dan Türkiye ortalamasının çok üstünde maddi destek aldığı ortaya çıktı. HDP'li belediyeler Ankara'dan gönderilen milyonlarca liralık desteği ya hendek kazmak için kullandı ya da hizmet yapmak yerine kasasında tuttu. 

EN YÜKSEK DESTEĞİ ALIYORLAR 

HDP'nin elinde bulunan Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyeleri Ankara'dan Türkiye ortalamasının çok üstünde maddi destek alsa da gelen parayı hizmet için kullanmıyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin gelirlerinin yüzde 83.5'i Ankara'dan gönderilen paydan oluşuyor. Bu oran Van'da yüzde 71.6'ya Mardin'de ise yüzde 96.7'ye kadar çıkıyor. Oysaki bu oranın diğer büyükşehirlerdeki Türkiye ortalaması sadece yüzde 66.7.

TEK GİDER PERSONEL 

HDP'nin elinde bulundurduğu belediyeler personel giderlerine harcadıkları rakamlarla da ön plana çıkıyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde personel giderlerinin toplam gidere oranı yüzde 25.9'ken bu oran Van'da yüzde 39.8, Mardin'de ise yüzde 62.6. Bu oranın diğer büyükşehirlerdeki Türkiye ortalaması 11.7. Büyükşehir statüne girmeyen Şırnak'ta personel giderlerinin toplam gidere oranı yüzde 53, Hakkari'de ise yüzde 52.6. Büyükşehri olmayan illerde bu oranın Türkiye ortalaması ise 11.7. 

PARA KASADA BEKLİYOR 

HDP'li belediyelerde personele harcanan astronomik rakamlar akıllarda soru işareti uyandırıyor. Ankara'dan vatandaşa hizmet için gönderilen paralar belediyelerin kasasında bekliyor. Hizmet bekleyen vatandaşa "Devlet yardım etmiyor" propagandası yapılıyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin gelirinin yüzde 25'i atıl bir şekilde bekliyor. 

KEPÇEYE HENDEĞE DESTEK VAR YATIRIMA KURUŞ YOK

Teröre finansman desteği sağlayan HDP'li belediyeler istihdam, yatırım ve diğer yükümlülüklerini yerine getirmiyor. HDP'li Van ve Mardin büyükşehir belediyelerinin gelirinin yüzde 50'si kasada bekliyor. Yatırım giderlerinin toplam gidere oranı Diyarbakır'da yüzde 20.7, Mardin'de yüzde 7, Van'da ise 10.9. Bu oranın Türkiye ortalaması ise yüzde 46.9. Yatırım giderlerinin toplam gidere oranı Şırnak'ta 1.7, Hakkari'de ise 14.9. 

ke.jpg

SABAH

 // BBP li
Askerimizi,Polisimizi,Vatandasimizi sehit eden terorislerin kurşun parasini biz oduyoruz biz.Bu necip millet ne zaman uyanacak.Devlet pkk nin elindeki butun belediyeleri devlet memurlari yonetmeli.Acaba bu hataya kim dusurdu bizi.%50 oy verdigimiz irademi?...
08 Ocak 2016 13:56
DEVLET KURUMLARINDA ZAAFİYET OLURSA, ÇÖKMYE MAHKUM OLURUZ!...
 // A.ÇİÇEK
İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI BU VATAN HAİNİ BELEDİYELERE NEDEN EL KOYMUYOR. ÇÖZÜM SÜRECİ DİYE BİR ŞEY OLMAMALIYDI VE BUNDAN SONRADA OLMAMALI. HAİNLERE ÖLÜM SÜRECİ OLMALI VE BU HEP DEVAM ETMELİ.........
08 Ocak 2016 Cuma 10:11
"
 // AZMİ
Anlamakta güçlük çekiyorumtr zormu belediyelere müdahele etmek . Cevabını bilen varsa yazsın

...
08 Ocak 2016 Cuma 08:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler