YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet, kendini PKK’ya bırakmış
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “Polis teşkilatı kurmuş, PKK kimlik kontrolü yapıyor. Bunlar milletin gözünün önünde oluyor. Taksim’deki ceberrut devlet, kendini PKK’ya bırakmış." dedi.
Devlet, kendini PKK’ya bırakmış
28 Haziran 2013 / 17:17 Güncelleme: 28 Haziran 2013 / 17:47

CHP Grup Başkanvekili İnce, Meclis’te gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Son günlerde çözüm sürecinin işleyişine ilişkin yaşanan tartışmalarla ilgili soru üzerine İnce, çözüm sürecine en başından beri eleştirel baktıklarını belirterek, “Eleştirdiğimizde barış istemiyormuşuz gibi davrandılar. Oysaki hükümet en başından beri adını bile koyamamıştı. Adı neydi? Kürt açılımı mıydı, demokratik açılım mıydı, milli birlik projesi miydi, barış süreci miydi yoksa çözüm süreci miydi? Adını bile 5 kez değiştirdiler” şeklinde konuştu.
 
Süreçten kimsenin bilgisi olmadığına işaret eden CHP’li İnce, “Muhalefet, anamuhalef, bakanlar kimse bir şey bilmiyor. Abdullah Öcalan biliyor, Başbakan Erdoğan biliyor, Murat Karayılan biliyor, Hakan Fidan biliyor, Yalçın Akdoğan biliyor, Efkan Ala biliyor. Böyle bir sürecin başarıya ulaşması mümkün değil” dedi.
 
İnce, Cizre'de asayiş timi kurarak yol denetimi yapan bir grupla ilgili yaşananların kendilerini hayrete düşürdüğünü söyleyerek, “Polis teşkilatı kurmuş, PKK kimlik kontrolü yapıyor. Bunlar milletin gözünün önünde oluyor. Taksim’deki ceberrut devlet, kendini PKK’ya bırakmış. Adının bile düzgün konulamadığı, kimsenin bilgi sahibi olmadığı sürecin başarıya ulaşması zaten mümkün değildi. Yine de başarıya ulaşmasını isteriz ama mümkün görünmüyor” ifadesini kullandı.
 
Cizre İlçesi’nde yaşanan olayların, gençlerin insiyatifi olduğu yönündeki yorumların hatırlatılması üzerine İnce, “Umarım o kadar basittir ve bölgeseldir. Ama öyle olduğunu düşünmüyorum” değerlendirmesinde bulundu.
 
“lımlı olunmalı, toplum gerilmemeli”
 
İnce, BDP’nin 3 ilde yürüyüşler yapacağına ilişkin ise, CHP olarak böyle süreçlerde siyasi partilerin miting yapmalarına karşı olduklarını dile getirerek, “Daha ılımlı olunması gerektiğini, toplumun gerilmemesi gerektiğini söyledik. Başta Başbakan toplumu geriyorsa, toplumu yalanlarla yönetmek istiyorsa, hala camide içki içildi yalanıyla toplumu yönetmek, gerek ve ayrıştırmak istiyorsa Türkiye’de işimiz zor demektir” diye konuştu.

İHA

19:36
 // Maliki
Sizin hiçbirşeyi bilmemeniz çok ama çok isabetli bir karar. Bilmediğiniz halde sabote etmeye çalışıyorsunuz da birde bilseniz neler yapmazsın. Bu arada Muharremciğim 5. turda sürüne sürüne seçilmişin ama genede sesin çıkıyor. Birkaç kilo yüz al gitte...
28 Haziran 2013 19:36
sağc ımı,solcumusun???
 // ibrahim çelikoğlu
Bizim bildiğimiz,PKK solcu bir örgüt ve NATO'ya çaçaronluk yapıp Haçlı Seferlerine katkıda bulunuyor.Elden geldiğince doğuda karpuz seçer gibi Müslümanları seçen örgüt solcu,dinsiz PKK'dır.Bu kesim sizin yetiştirdikleriniz..İnce,senin sözünemi,bizim gözümüzemi inanalım.Kürt'ler bölünmek isteseydi inançlılarla yola çıkarlardı.%1 lik Müslüman düşmanlArı ile değil.Sizin güvenceniz,hukuk bilmez hukukçular.Birgün yargıyada el atılacağı kesin.Çocuk kandırmak o kadar kolay olmuyacak o zaman......
28 Haziran 2013 Cuma 18:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler