YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli'ye tuzak
MHP liderinin ‘Ortam dinlemesi yapıyor’ diyerek resmini gösterdiği aracın sırrı çözüldü.
Devlet Bahçeli'ye tuzak
18 Mayıs 2011 / 07:11 Güncelleme: 18 Mayıs 2011 / 07:35

Resmin Almanya’daki bir oto galerisinin sitesinden alındığı belirlendi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği Devlet Bakanı Hayati Yazıcı imzalı ÖSYM’ye gönderilen sahtemailin ardından MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin de ‘sahtecilik’ tuzağına düştüğü ortaya çıktı. Bahçeli, geçtiğimiz hafta Show TV’de MHP’nin dinlendiğini ileri sürerek “Partinin önüne kameraların görmediği bir noktaya günlerdir siyah bir otomobil geliyor park ediyor. Şüpheli araç binayı ortamdinlemesi yapacak şekilde ablukaya aldı. Araştırdık plakası sahte çıktı” demiş ve Chrysler Grand Voyage rmarka aracın fotoğrafını göstermişti.

Kaset skandalını araştıran parti yöneticileri tarafından Bahçeli’ye verilen araç fotoğrafının Almanya’da ikinci el araç satan bir galerinin internet sitesinden alındığı ve üzerine yerli plakanınmontajlandığı belirlendi. Aracın Almanya’da “automobile.de” uzantılı sitedeki araca tıpatıp benzemesi dikkat çekti. Bahçeli’nin eline verilen fotoğrafın bu siteden alındığı, üzerine yerli plakanınmontajlandığı belirlendi. Soruşturmayı yürüten birimlerin fotoğraf tanıma sistemi üzerinden fotoğrafın kaynağına ulaştıkları öğrenildi. Bahçeli’nin gösterdiği fotoğrafta, aracın köşesindeki duvar, arkadaki yeşillikler, üzerindeki ışık yansımaları Almanya’daki sitede yer alan araçla birebir aynı. MHP yetkililerinin ‘Savcılığa verdik” açıklamasına rağmen, savcılığa verilen dosyada fotoğraf bulunmuyor. Partililer, kendi çektiklerini iddia ettikleri ‘esrarengiz otomobilin’ basına vermedi. MHP’nin genel merkezi izlediğini iddia ettiği araçla ilgili Ankara Emniyeti’ne herhangi bir ihbar yapmadığı da ortaya çıktı. Chrysler araçtaki plakanın Dursun Akarsu adına kayıtlı 1998 model Şahin marka bir araca ait olduğu belirlendi.

Emniyette Chrysler yok

Üst düzey bir emniyet yetkilisi, polis teşkilatında Chrysler marka araç bulunmadığına dikkat çekerek, “Bu suçlama iyi niyetli değil” dedi. Bahçeli’nin “polise ait olduğunu” ima ettiği araçla ilgili ihbar yapılmamasını eleştiren yetkili, şunları söyledi: “Sayın Bahçeli 13 Mayıs saat 08.30-09.15 sıralarında bu aracın Genel Merkez önünde beklediğini söylüyor. Madem şüphelendiler neden 155’e ihbarda bulunmadılar. Ya da parti önünde nöbet tutan resmi polise bildirip araçta bir arama yaptırmadılar?” (Bugün)


 


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler