YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli'den Fethullah Gülen'e çağrı!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi konusunda, "Sayın Fetullah Gülen Bey'in Türkiye'ye gelmesi ve bugünkü siyasi iktidarla 10 yıllık beraberliğini, yüzleşmesini yapmasında yarar vardır." dedi.
Devlet Bahçeli'den Fethullah Gülen'e çağrı!
06 Eylül 2014 / 19:20 Güncelleme: 06 Eylül 2014 / 19:26

MHP Genel Başkanı Bahçeli, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin, "2011 seçimleri öncesinde partinize yönelik dinleme, izleme ve şantaj konularına ilişkin yargı süreci ne durumda, yeni bir girişiminiz olacak mı?" şeklindeki soru üzerine Bahçeli, "Bugüne kadar müracaatlarımıza hiçbir cevap verilmemiştir. Son günlerde malum bir yandaş gazetede konu gündeme getirilmiştir. MHP her tarafa açık olandır. Dinlemekte zorluk çeken varsa bize başvursun biz gereken cevabı veririz" karşılığını verdi.

Bahçeli, paralel yapı konusunda bir soruya ise, "İnine kadar ineceklerini söylüyorlar, eğer bu ine kadar inerken kendilerini bulmazlar bize de rast gelirlerse haberimiz olsun" diye konuştu.

Öğretmen atamalarının acil olduğuna yönelik açıklamalarının hatırlatılarak, "Torba Kanuna ciddi bir muhalefetiniz de var. Bu açıklamalar buna destek olacağınız anlamına mı geliyor?" şeklindeki soru üzerine Bahçeli, "Evet. Bu konuda daha önce Meclis tatile girmeden evvel verilmiş sözümüz de vardır. Şayet Soma ve öğretmen konusu geldiğinde biz gerekli yardımı yapacağımızı ifade ettik" cevabını verdi.

Bahçeli, Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi konusundaki bir soruya ise, "Ben bu konuyu çok daha önceden ifade ettim. Sayın Fetullah Gülen Bey'in Türkiye'ye gelmesi ve bugünkü siyasi iktidarla 10 yıllık beraberliğini, yüzleşmesini yapmasında yarar vardır. Eğer Fetullah Gülen gelme kararını alır Esenboğa'ya indiği gün yeni uçakla Cumhurbaşkanının nereye gideceğini merak ediyorum" dedi.

19:51
 // Mesut
Cumhurbaşkanının alnı açık neden bir yerlere gitme ihtiyacı duysun. O TC yi yeniden inşaa etti Türk halkını yüceltti Allah'ın izniyle 2023 yılına tayyib Erdoğan'la gireceğiz....
06 Eylül 2014 19:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler