YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli: MHP'de mangal gibi yürek var
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Davutoğlu'nun açıklamalarına Tunceli'de cevap verdi. Bahçeli, MHP'de mangal gibi yürek var, bizim gidemeyeceğimiz yer yoktur İşte Tunceli. İşte Türk milletinin veciz evlatlarıyla beraberim" dedi
Devlet Bahçeli: MHP'de mangal gibi yürek var
28 Kasım 2014 / 12:27 Güncelleme: 28 Kasım 2014 / 12:29

Tunceli Valiliği'ni ziyaret eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Tunceli 81 vilayetimezden birisidir. Elazığ neyse Tunceli odur. Hakkari neyse Ankara aynısıdır. Bu topraklar bu vatanın ayrılmayacak, kopmayacak birer parçasıdır. O halde kardeşçe yaşamak varken, el ele, gönül gönüle Allahın nimetlerinden nasiplenmek dururken, içimizi karıştırmaya çalışanlara niçin göz yumalım, oyunlara aldanalım'' dedi.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başlar,


Bugün buraya kardeşlik hissiyatını pekiştirmeye geldik. Bugün buraya Tuncelili kardeşlerimle hasret gidermeye geldim. Aramıza örülen nifak duvarlarını yıkmak için Tunceli’deyim. İcazet altında Başbakanlık yapan Davutoğlu şahsıma meydan okumuştu. Cesaretimi sınamıştı.

Başbakan öylesine çıldırmıştı ki 'Buyurun gidin bu söylediklerinizi Tunceli’de de söyleyin cesaretiniz varsa' diyerek dengesini tümüyle kaybetmişti. İşte Tunceli’deyim. Türk milletinin güzide evlatları ile bir aradayım. Devlet devletiyle milletiyle Tunceli’dedir. Biz Türkiye’nin her yerinde birlik ve beraberlik mesajı veriyoruz.

Seyit Rıza teröristtir

Sayın Davutoğlu bilmiyorsa, öğrenmediyse buradan hatırlatıyorum: MHP’de mangal gibi yürek, demir dağları eritecek kadar devasa bir cesaret vardır. Ne inşamızdan cayarız ne vatanımızdan vazgeçeriz. Efendilerinin koltuğuna sığınmış sığ zihniyetlerin bizimle aşık atması mümkün değildir.

Geçmişte yaşananları bugüne getirip özür lobisi kurmanın huzurumuza katkı sağlamayacağını da asla unutmuyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun halkının güvenini desteğini almış meşru bir devlet kendisine yönelen tehlikeleri bertaraf etmekle yükümlüdür. Hiçbir ahlaksız sürece müsamaha gösterilemez. Milleti bölmeye çalışanlara izin verilemez. 1937-38’de Tunceli’de baş gösterenler isyandır. Bu isyana karışanlar da devrin bölücü teröristleridir.

Teröristin dini, milliyeti, nesebi önemli olmayacaktır. Elinde silahla dağda gezen topraklarımızdan pay kapmak isteyen masum vatandaşlarımıza kasteden hiçbir bedbaht mazlum görülemeyecektir. Bunların özürler dilenerek, hürmet ve hayranlıkla yad ettiğimiz evladı Kerbela’dan addedilmesi hakarettir.

Devlet el etek öpmez

Ben Tunceli’de olduğuma göre devlet devletinin her yerinde sapa sağlam durduğuna göre Başbakan ne yapacaktır. Bu şahsiyet bundan sonra nasıl Başbakanlık yapacaktır. Davutoğlu erdemli davranıp istifa ederek kalan haysiyetini kurtarabilecek midir? Devlet diz çökmez. Devletin el etek öpeceğini iler i süren Başbakan’a diyorum ki devlet el de etek de öpmez.

Diz çökseydi, el öpseydik Tunceli diye bir ilimiz de olmazdı. Büyük Türk milleti hepimizin iftiharıdır. Bu topraklar bu vatanın ayrılmayacak bir parçasıdır. Kardeşçe yaşamak varken el ele, gönül gönüle Allah’ın nimetlerinden sahiplenmek dururken içimizi karıştırmak isteyenlere niçin göz yumalım.

Pir Sultan Abdal hepimizin kutup yıldızıdır

Pir Sultan Abdal’a yarın mahşerde ne diyeceğiz. Yavrusunu kaybetmiş bir koyunun dahi feryadını ciğerinde duymuş Pir Sultan Abdal hepimizin kutup yıldızıdır. Hz. Hüseyin hepimizin içindeki yas ve acıdır. Hz. Ali bizimdir, insanlığa istikamet vermiş 12 imam her şeyimizdir. Allahımız, peygamberimiz, kıblemiz bir. Dinimiz, dilimiz, geleceğimiz bir ve aynıdır. Başbakan’ın korku istismarını yarıp muhabbet deryasından kana kana içmek için sizlerin konuğu olduk. Ne mutlu Türküm diyene

- Bu topraklar bu vatanın asla kopmayacak birer parçasıdır

Bahçeli'ye konuşmasında koruma ordusu eşlik etti

 

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

 

bu ne kibir ne enaniyet..
 // atiker
vay senin haline bahçeli devlet el etek öpmezmiş belli senin kutsalın devlet ve senin gibi hak hukuk millet insan tanımaz kafanızdaki devleti yönetenler siz bu kafayla zor iktidar olursunuz tunçeliler sana değil barışa ve kendi haklarının verileceğinden dolayı sana sabrettiler yoksa sen zor girerdin tunçeliye yat kalk yine hükümete ve dedelere dua et seyit rıza terörist diyecektin ama bilki alevilerle sizin aranızda bir dağ vardıysa şimdi bin dağ oldu....
28 Kasım 2014 Cuma 13:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler