YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli Köşk'e çıkıyor!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde “çatı aday” önerisini görüşmek üzere, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü Çarşamba günü saat 15.00’de Çankaya Köşkü’nde ziyaret edecek.
Devlet Bahçeli Köşk'e çıkıyor!
19 Mayıs 2014 / 20:26 Güncelleme: 19 Mayıs 2014 / 20:32

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, milletçe içeride huzur, güven, birlik ve beraberliğe, devlet olarak da dışarıda itibar ve yaptırım gücüne en çok ihtiyaç duyulan bir zaman diliminden geçildiğini belirtti.

Bu süreçte milletin beklenti ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek, ayrım gözetmeyen, kucaklayıcı bir ruh sağlığına ve sağduyuya sahip, Türk devletini yüksek liyakat ve vukufla temsil edebilecek yöneticilerin varlığının büyük önem taşıdığına dikkat çeken Yalçın, “Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde, yukarıda anılan hususiyetleri taşıyan, devlet adamı kimlik ve ehliyetini haiz bir isim üzerinde uzlaşmaya varılması, milletimizin bekası açısından zaruret halini almıştır. MHP, Cumhurbaşkanlığı adayının milli mutabakatla tespitinden ve ağustos ayındaki Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandıktan çıkacak neticenin vicdani ve ahlaki uzlaşmaya dayanmasından yanadır” dedi.

“Bu itibarla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘bütün milleti kucaklayacak, bütün milletin de ismi üzerinde mutabık kalacağı’ bir Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesine dönük temas ve görüşmeleri sürmektedir” ifadesini kullanan Yalçın, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin bu çerçevede, 21 Mayıs 2014 Çarşamba günü saat 15.00’de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü Çankaya Köşkü’nde ziyaret edeceğini bildirdi.

MHP’li Yalçın, Bahçeli’nin çeşitli düzeylerdeki temas ve incelemelere bu görüşmeden sonra da devam edeceğini bildirdi.

 

İHA

AKIL
 // Trabzonlu Zeynep
Sayın Bahçeliye daha Önceki eleştirilerimde, Bazen hata yapabilir ama Akıllı Adamdır demiştim. şu okuduğum haber üzerine Akıllı Adamdır Sözümü geri alıyorum....
20 Mayıs 2014 Salı 10:02
20:52
 // MUHAFIZ
Ey Devlet Bahçeli cumhurbaskanı Abdullah GÜL cumhurbaşkanı seçilirken 367 garabetini destekleyen en başta sen değilmiydin?şimdi ona benzer senaryoyu Tayyib ERDOĞAN içinmi uygulamaya koymaya çalışıyorsun???...
19 Mayıs 2014 20:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler