YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli ile Cemil Çiçek ne konuştu?
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "440 günlük sürede, çok farklı dünya görüşlerine sahip siyasi partiler 48 maddede mutabakata varmışlarsa, diğerlerini de sabırla devam ettirmekte yarar vardır" dedi.
Devlet Bahçeli ile Cemil Çiçek ne konuştu?
09 Temmuz 2013 / 15:35 Güncelleme: 09 Temmuz 2013 / 15:39

TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in, yeni anayasa çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Bahçeli, görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Çiçek'in, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi verdiğini belirten Bahçeli, yaklaşık 400 günlük bir çalışma sonucunda 48 maddede mutabakat sağlandığını, bu mutabakatın, diğer maddeler üzerinde görüşmeler devam ettiği takdirde genişleyebileceğini söyledi.

Bahçeli, "MHP, bu hayırlı çalışmanın devamını dilemektedir. Bütün fedakarlıklarıyla, gayretleriyle bu çalışma sonrasında, toplumun temel ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir anayasanın TBMM'de yazımına başlamış olmak ve Genel Kurul'da da bunun sonuçlanmasını temin etmek zannediyorum bütün partilerin de görevidir"

Devlet Bahçeli, hükümetin başkanlık sisteminden vazgeçip geçmediği yönündeki bir soru üzerine, bunun komisyon değerlendirmesi kapsamında olduğunu ifade etti.

Komisyonun çalışmalarına devam edebilmesinin yolunun sürekli görüşmek olduğunu vurgulayan, "Kesip atmak çözüm değildir. Eğer 440 günde, çok farklı dünya görüşlerine sahip siyasi partiler TBMM'de bir ortak irade koyarak 48 maddede mutabakata varmışlarsa, diğerlerini de sabırla devam ettirmekte yarar vardır. MHP komisyondan ayrılmayacak, ayrılmayı düşünmemektedir. Fedakarlıklar çerçevesinde elinden gelen gayreti gösterecektir. Masadan çekilmek isteyen varsa o siyasi partilerin kendilerinin bilecekleri iştir" diye konuştu.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler