YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli: FETÖ ve PKK saldırıları koordinelidir
MHP Genel Başkanı Bahçeli, 8 askerin şehit düştüğü hain saldırının ardından yaptığı açıklamada, "FETÖ ve PKK'nın eşzamanlı, birbiriyle koordineli şekilde düzenledikleri alçak saldırılar milli vicdanları ayağa kaldırmıştır" dedi.
Devlet Bahçeli: FETÖ ve PKK saldırıları koordinelidir
30 Temmuz 2016 / 17:16 Güncelleme: 30 Temmuz 2016 / 17:43

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Hakkari-Çukurca karayolu üzerindeki Taşbaşı Bölgesi'nde dün yol kontrolü yapan askerlere, PKK'lı teröristler tarafından yapılan ve 8 askerin şehit düştüğü saldırıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

"PKK DEVLET KRİZİNDEN İSTİFADE EDEREK CANİLİKLERİNİ ARTIRMAKTADIR"

Bahçeli, PKK'nın devlet krizinden istifade ederek, kanlı eylemlerini artırdığını belirterek, "Türkiye tam bir açmaz ve kördüğümle boğuşmakta, denetimsizliğin ve kontrolsüzlüğün her boyutunu yaşamaktadır. Cumhuriyet tarihinde hiç görülmedik güvenlik ve beka sorunları arka arkaya vasat bulmaktadır.

Nitekim ülkemiz terör örgütlerinin çok cepheli saldırı ve provokasyonu altındadır. 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünün ağır ve vahim sonuçları Türkiye'yi başta ayağa sarmışken, bir diğer hain terör örgütü PKK, devlet krizinden istifade ederek kanlı eylem ve caniliklerini artırmaktadır.

29 Temmuz Cuma günü, Hakkâri Çukurca Taşbaşı Köyü bölgesinde, PKK'lı teröristlerin açtıkları ateş ve kurdukları tuzak neticesinde 8 kahraman evladımız şehit düşmüş, 25 kahramanımız da yaralanmıştır.

İki gün içinde terörle mücadele sırasında, aralarında asker ve polislerimizin de bulunduğu 13 evladımız şehit olmuştur. Bu felaket ve hezimet tablosu Türk milletini derinden yaralamıştır" ifadelerini kullandı.

"FETÖ VE PKK SALDIRILARI KOORDİNELİDİR"

FETÖ ve PKK'yı amaç ve emelleri kapsamında birbirinden ayrı ve farklı düşünmenin doğru olmadığını savunan Bahçeli, "FETÖ ve PKK'nın eşzamanlı, birbiriyle koordineli şekilde düzenledikleri alçak saldırılar milli vicdanları ayağa kaldırmış ve tedavisi zaman alacak acılara boğmuştur.

Taraflı tarafsız herkes kabul etmelidir ki, Türkiye şiddetli ve kör bir terör kampanyasıyla karşı karşıyadır.

Asker kisvesine bürünmüş FETÖ'cü hainlerin ülkemize kast etme girişimleri henüz çok yeniyken, bir diğer Türkiye düşmanı örgüt olan PKK'nın vakit kaybetmeksizin silaha sarılması çok iyi değerlendirmelidir."

"Türkiye süratle ve seri olarak toparlanmalı, yaralarını sarmalı, kendine gelmelidir. Çünkü milli varlığımıza ve bağımsızlığımıza yönelik tehdit dalgası ciddi düzeyde yükselmiş, önemli mesafeler almıştır. Terörizm her vasıta ve kanalı kullanarak Türkiye'yi yıkmaya çalışmakta, gelecek umutlarını kırmaya çabalamaktadır.

Bu nedenle FETÖ ve PKK'yı amaç ve emelleri kapsamında birbirinden ayrı ve farklı düşünmek doğru ve isabetli bir yaklaşım olmayacaktır.

Türkiye'ye diş bileyen, tarihsel hınç ve intikamını almak için kuyrukta bekleyen karanlık çevreler gerek darbe yoluyla gerekse de klasik terör yöntemleriyle son vuruşu yapmak niyetindedir" açıklamasında bulundu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler