YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dev projede imzalar atılıyor
Dev projede imzalar atılıyor
25 Aralık 2011 16:57
''Azerbaycan doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak olan Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi'nde imzalar atılıyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ''Azerbaycan doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak olan Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi'nde iyi niyet anlaşmasına imza koyacağız'' dedi.

Bakan Yıldız, Kayseri'de AK Parti Melikgazi İlçe Başkanlığı Kongresi'ne katıldı. Yıldız, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bölgesinde parlayan bir yıldız olduğunu ve diğer ülkeler tarafından örnek alındığını bildirdi.

Türkiye'nin son yıllarda her alanda sergilediği başarının altında, siyasi istikrarın ve AK Parti hükümetinin çalışmalarının yattığını kaydeden Yıldız, ''AK Parti olarak 10. bütçe yılımızı da gördük, elhamdülillah. Türkiye siyasi tarihine baktığımızda, böyle bir başarıyı sağlamış bir siyasi oluşum görmek çok zor. Bu bize nasip oldu. Ülkemizin gücünü enerji sektöründe de gösterme şansı bulduk. Birçok yeni anlaşmalar ve projelere imza attık'' diye konuştu.

Son günlerde enerji sektöründe uluslararası pek çok projenin gündemde olduğunu, ancak bunlardan sadece Şahdeniz-2 Projesi'nin imzalandığını ifade eden Bakan Yıldız, ''Bununla beraber, Azerbaycan doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak olan Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi'nde iyi niyet anlaşmasına da yarın imza koyacağız'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler