YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dev operasyonun görüntüleri paylaşıldı
Türk askerinin uluslararası sularda yaptığı uyuşturucu operasyonunun görüntüleri paylaşıldı.
Dev operasyonun görüntüleri paylaşıldı
07 Ocak 2016 / 22:17 Güncelleme: 07 Ocak 2016 / 22:23

Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından uyuşturucu madde taşıdığı belirlenen Bolivya bandıralı gemiye yönelik düzenlenen "Albatros Harekatı"yla, uluslararası sularda, tarihi bir operasyon gerçekleştirildi.

TARİHE GEÇEN OPERASYONLAR

 

İlk belirlemelere göre 13 ton toz esrarın ele geçirildiği gemide incelemeler devam ederken, bu harekat, Türkiye'nin uluslararası sularda gerçekleştirdiği büyük operasyonlar arasında yerini aldı.

En son 22 yıl önce Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından uluslararası sularda "Kısmetim-1" ve "Lucky S" adlı gemilere yönelik operasyonların yapıldığı, dünkü çalışmanın ise o tarihten bu yana Türkiye'nin uluslararası sularda gerçekleştirdiği "en büyük" operasyon olduğu öğrenildi.

SAHİL GÜVENLİK'TEN BİR İLK

Kurulduğu tarihten bu yana birçok başarılı çalışmaya imza atan Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı, 2 yıl önce bünyesine kattığı uluslararası sularda harekat kabiliyetine sahip gemilerle düzenlediği operasyonla bir ilki de gerçekleştirdi.

Bir yılı aşkın süredir Ege Denizi'ndeki düzensiz göç olaylarına ilişkin yoğun bir çalışma yürüten Sahil Güvenlik ekipleri, "Albatros Harekatı"yla, Türkiye'den 322 mil uzakta, uluslararası sularda ilk kez gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda büyük başarı sağladı.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler